Тимошенко закликає лідерів опозиції до спільного плану дій

Лідери опозиції

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала лідерів опозиції визначити спільний план дій для протистояння політиці президента Віктора Януковича.

Лідерка БЮТ запевняє, що не претендуватиме на лідерство в опозиційному русі.

"Я пропоную провести круглий стіл всіх лідерів опозиції, де немає лідерів, де немає головуючих, де зібрались люди, які координують свої дії", - заявила Юлія Тимошенко в ефірі 5 телеканалу.

Раніше лідер „Громадянської платформи” Анатолій Гриценко заявляв, що претезії Юлії Тимошенко на лідерство в опозиції лише розколюють її.

Подібні заяви робив також лідер „Фронту змін” Арсеній Яценюк, а екс-президент Віктор Ющенко критикував саму лідерку БЮТ, вважаючи, що якби вона стала президентом, то поступки України Росії були б не меншими, ніж поступки нової влади.

Юлія Тимошенко також закликала створювати „надпартійні комітети захисту України” з метою протистояти рішенням влади.

"Нам треба наполегливо і послідовно демонструвати, що країна не сприймає такої якості політики. Є інша альтернатива - не робити нічого. І тоді Янукович зрозуміє, що з країною можна робити все, що завгодно", - сказала Юлія Тимошенко у телеефірі.

Лідерка БЮТ також вкотре висловилася за необхідність дострокових виборів парламенту.

Вона каже, що владу до цього має змусити народ.

Юлія Тимошенко вважає, що нові вибори можливі лише у разі, коли "опозиція і народ створять єдину команду".

Водночас, лідерка БЮТ не називає правових механізмів, на підставі яких проведення дострокових виборів можливе.

Вона визнала, що сценарій 2007 року, коли опозиція склала 150 мандатів і таким чином Верховна Рада України стала нелегітимною, тепер неможливий через рішення Конституційного суду.

Водночас, інші механізми Юлія Тимошенко не називає, лише апелюючи до народу, який, як вона переконана, може усунути владу.