Європа чекає від України нових законів про газовий ринок

Європа чекає від України нових законів про газовий ринок. Про це заявила у Брюсселі представник виконавчої влади Євросоюзу Марлін Холзнер.

"Ми підтримали членство України в Енергетичному співтоваристві, однак для цього вона має схвалити нове законодавство про ринок газу. Оскільки в Україні новий уряд, цього поки що цього не було зроблено. Ми переконані, що це станеться у найближчому майбутньому," - сказала вона.

Ухвалення законодавства про функціонування ринку газу Євросоюз називає вирішальною передумовою вступу України до Енергетичного співтовариства. Та структура створена для поширення досвіду внутрішнього енергетичного ринку ЄС на Південно-Східну Європу та сприяння залученню інвестицій в енергетичну галузь країн-учасниць того об‘єднання.

Угода про Енергетичне співтовариство була підписана у жовтні 2005 року в Афінах і набула чинності 1 липня 2006 року. На сьогодні до угоди приєдналися 14 країн-членів ЄС та 7 країн Західних Балкан. Грузія, Молдова, Туреччина та Україна мають статус спостерігачів.

18 грудня 2009 року Рада міністрів Енергетичного співтовариства схвалила приєднання України та Молдови до цієї організації. Остаточне приєднання цих двох країн відбудеться після того, як вони подолають розбіжності, що залишаються між їхнім законодавством та законодавством ЄС про газовий ринок, а також ратифікують ті угоди в парламентах.

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко сподівається, що Верховна Рада України в найближчі тижні схвалить законопроект про газовий ринок:

"Я три дні тому подивився цей законопроект і направив його до Верховної Ради. Сподіваюсь, у найближчі тижні парламент схвалить цей закон, ми маємо там більшість".

Український міністр також заявив, що пропозиція російського прем'єра Путіна про об'єднання Газпрому з Нафтогазом "має бути уважно розглянута". Про готовність вивчити пропозицію раніше заявляв прем'єр-міністр України Азаров.

Перебуваючи у Брюсселі, Бойко почув запевнення ще одного високопосадовця ЄС - комісара з питань енергетики Гунтера Уттінгера про те, що можливість об’єднання Нафтогазу та Газпрому є внутрішнім питанням України та Росії.

Цього ж таки дня президент України Віктор Янукович заявив про готовність розглядати ініціативу росiйського прем'єра Путiна виключно прагматично, з погляду нацiональних iнтересiв.

"Як ставитися до iнiцiативи прем'єр-мiнiстра Росiйської Федерацiї? На мою думку, як до одного з можливих варiантiв спiвпрацi з Росiєю в газовому питаннi. Так, ця тема не обговорювалася ранiше. Це експромт. I вiдповiдь України буде пiсля того, як ми все прорахуємо з погляду наших нацiональних інтересів", – заявив Янукович, наголосивши, що до переговорiв на цю тему, якщо українська сторона вирiшить їх починати, потрiбно на певному етапi залучати ЄС як головного споживача газу.