У Черкасах ''заговорила Москва''

Черкащани у військовій формі 40-их рр.
Image caption Учасникам урочистостей пошили одяг у стилі ретро

У Черкасах міська влада з нагоди Дня Перемоги вирішила відтворити атмосферу 40-их років. Вже кілька тижнів місцеве радіо інформує черкащан про перебіг подій Другої світової. Голос радянського диктора Левітана відтворив пародист Сергій Чанчиков, якого міська рада знайшла у Росії.

Речник Черкаської міської ради Марина Волошенко каже, що записів справжнього голосу Левітана вони не знайшли.

Кульмінація буде 9 травня

Бюлетені з фронтів стали заспівом до відзначення 65 річниці Перемоги у Черкасах.

9 травня Черкаси, за задумом міської ради, повернуться в 40-ві роки. Жителям міста пропонують вбратися у стилі цього десятиліття і навіть зробити відповідні зачіски.

За повідомленнями міської ради, напередодні свят окремі перукарні міста за ретро-зачіски братимуть плату зі знижкою.

Image caption Мер Черкас готується до Дня перемоги

Однак про це не чули у більшості черкаських перукарень. Працівниця одного з міських салонів розповіла Бі-Бі-сі, що з її закладом ніхто про знижки на ретро-зачіски не домовлявся, але зробити таку стрижку - не проблема. Головне, щоб клієнт мав з собою фотографію для наочності.

Вже готове вбрання для артистів, які виступатимуть на святі.

Галіфе та гімнастерки солдатів Радянської армії зразка 1945-го року їм шили на Черкаському шовковому комбінаті. Такого замовлення - більше півтисячі одиниць - комбінат не бачив давно, кажуть тутешні кравчині.

Міський голова Черкас Сергій Одарич 9 травня зустрічатиме у формі старшого сержанта. Однострій він пошив теж у Черкасах.

Тут же місцевий чоботар пошив міському голові і чоботи усього за 450 грн. Фотографії з першої примірки нового взуття мера довго красувалися у місцевих газетах. За керівником робити специфічні індивідуальні замовлення у кравців та чоботарі поспішили і підлеглі.

Думка народу

Військовослужбовець з Черкас Анатолій каже, що таке переодягання сьогодні - невиправдана розкіш.

І пояснює: "Ліпше би людям, які потребують цих грошей, роздали по буханці хліба чи нашим бідним ветеранам віддали. Це ненормально. У нас вільна країна, кожен може вирішувати сам, у чому йому йти на парад. Це раніше було при цих комуняках, а зараз я хочу ходити в шортах, вибачте, і буду.

Набагато старші черкащани сприймають майбутній парад з переодяганням по-іншому і кажуть, що історію треба пам'ятати і ніколи не забувати.

Танки в місті

Image caption На вулиці Черкас повертається атмосфера 40-их

Напередодні свят в одному з парків Черкас встановили танк. Це зробили на честь воїнів 41-ї танкової дивізії, яка 1943-го року брала участь у боях в Україні. За задуммом влади, танк має стати своєрідною машиною часу і повертати людей у роки війни. Щоправда, замість анонсованого Т-34 привезли Т-64. А цю модель, як стверджують фахівці, почали виготовляти через 20 років після війни.

Мер Черкас також розповів, що ввечері 9-го травня черкащани матимуть спільні сусідські вечері. У декількох мікрорайонах міста поставлять довгі столи, а страви приноситимуть самі люди: у кого що є.