Янукович на неформальному саміті у Москві

Янукович, Медвєдєв і Лукашенко
Image caption Президенти України, Росії і Білорусі зустрілися з ветеранами у Москві

Президент Янукович у суботу у Москві бере участь у неформальному саміті країн-членів СНД, присвяченому 65 річниці Дня Перемоги. Президент Росії Медвєдєв заявив про важливість внеску Росії, України і Білорусі у перемогу у війні і закликав до єдності трьох народів.

У привітанні пана Медвєдєва з нагоди 65-річниці Дня Перемоги мовиться, що Україна й Росія повинні зміцнювати дружбу і, що вони «гідно протистоятимуть безвідповідальним політикам, які намагаються викривити наше минуле.»

Пан Янукович говорив про синхронні святкування Дня Перемоги в Україні, Росії та Білорусі і сказав, що запросить президентів Росії і Білорусі на прикордонну зустріч до пам’ятника "воїну-визволителю", який нещодавно за його ініціативою було встановлено на кордоні України, Росії і Білорусі.

У Москві передбачаються зустрічі Віктора Януковича з президентом Білорусі Лукашенком і президентом Туркменистану Гурбангули Бердимухамедовим.

У саміті, як повідомляють, не бере участи президент Азербайджану Ільхам Алієв. Прес-служба президента каже про неприйнятність зустрічі в рамках спільних заходів з вірменським лідером Сержем Саргсяном.

Азербайджанська сторона стверджує, що саме в цей день свого часу вірменські збройні сили окупували старовинне азербайджанське місто Шуша. Єреван має інше трактування цієї події.

Image caption Репетиція параду у Києві

Саміт у Москві відбувається напередодні урочистостей на теренах колишнього Радянського Союзу на відзнаку 65-річниці завершення Другої світової війни.

Віктор Янукович має повернутися до Києва для участі 9 травня у масштабному параді Перемоги на Хрещатику.

Про підготовку до парадів 9 травня читати тут

Промовляючи напередодні у п’ятницю під час зустрічі з ветеранами війни у Києві, Віктор Янукович запевнив, що Україна продовжить курс на стратегічне партнерство з Росією, а також назвав несправедливістю те, що він називає намірами переписати історію і «підлаштовувати її під потреби тих, хто бачить в незалежності тільки спосіб задовольнити власні політичні інтереси».

Альтернативні заходи

Напередодні Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення 9 травня в центрі Києва акцій патріотичних сил, спрямованих проти участі російських військ у святкуванні Дня Перемоги в українській столиці.

З ініціативою блокувати участь російських підрозділів виступила група громадян.

Про намір блокувати парад, вперше за часів незалежності організований у Львові комуністами і соціалістами, заявило об’єднання Свобода.

Як повідомила львівська кореспондентка Бі-Бі-Сі, перешкодити такому блокуванню активно готується місцева міліція.

Активізація лівих сил в області стала можливою, як каже наша кореспондентка, після призначення губернатором області представника Партії регіонів Василя Горбаля.

Примирення не буде?

Водночас екс–президент України Віктор Ющенко вчергове заявив про необхідність примирення ветеранів Радянської армії і Української повстанської армії, висловивши переконання, що таке примирення зробить Україну сильнішою.

На думку пана Ющенка, примирення дасть змогу піднятися над міфами минулого, взаємно вибачити вину і разом творити майбутнє.

Певного розголосу напередодні Дня Перемоги в українському політикумі набули заяви міністра освіти України Дмитра Табачника, який назвав у програмі одного з телеканалів абсолютно однаковою природою «тоталітаризм Сталінський і тоталітаризм Бандерівський.»

Колишній член фракції Партії регіонів Тарас Чорновіл назвав поза межами будь-якого цинізму спроби прирівняти сталінський терор, який, за словами депутата, дійсно співрозмірний з гітлерівським, з тоталітаризмом однієї з радикальних організацій пригнобленої нації.

Тим часом Львівська міська рада присвоїла звання почесного громадянина міста головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу і лідеру ОУН Степані Бандері, мотивуючи це вагомим їх вкладом у національне відродження України.

Подібне рішення напередодні ухвалила івано-франківська міська рада.

Новини на цю ж тему