Тимошенко заявила про збір підписів за імпічмент

Тимошенко агітує в регіонах
Image caption Тимошенко агітує в регіонах

Лідер опозиційної партії БЮТ Юлія Тимошенко заявила в Івано-Франківську у суботу про початок збору підписів депутатів всіх рівнів за імпічмент президенту Януковичу за дії, які вона називає "антиукраїнськими".

Підписи, за словами пані Тимошенко, будуть також збиратися під заявою проти пролонгації перебування ЧФ в Криму і за проведення дострокових виборів.

За словами пані Тимошенко, від того, хто поставить підписи під цими документами, стане зрозуміло, на кого можна покладатися, а хто є "зрадником".

У понеділок лідер БЮТ та кількох інших опозиційних партій планують взяти участь у засіданні Народного комітету національного порятунку України, створеного за ініціативи представників інтелігенції.

На наступний тиждень БЮТ також планує протести проти президента Януковича.

Водночас, аналітики кажуть, що процедура імпічменту надто складна і майже неможлива.

Попередні спроби у Верховній Раді усунути голову держави з посади – і за часів Леоніда Кучми, і Віктора Ющенка – зазнавали провалу.

До того ж, за нинішньої ситуації опозиція не має навіть простої більшості у парламенті, не говорячи вже про конституційну.

Тим часом представники НУНС пропонують на найближчому засіданні ВР заслухати звіт прем’єра Миколи Азарова і низки міністрів щодо підготовки міждержавних угод, які мають бути підписані під час візиту в Україну Дмітрія Медвєдєва, який планується на 17-18 травня.

Відповідний проект постанови вже зареєстрований у парламенті.

Представники опозиції заявляють, що домовленості в галузі ядерної, авіаційної і суднобудівної галузях можуть поставити під повний контроль Росії провідні сектори промисловості України.

Хоча чільні представники влади кажуть, що Угоди носять виключно взаємовигідний характер.

Питання національних інтересів України і кроки, як їх захистити, розглядатимуться 10 травня на засіданні Національного комітет порятунку, створеного представниками інтелігенції України із залученням деяких лідерів опозиції.

Хоча відсутність єдності у лавах опозиції, на думку експертів, навряд чи дадуть позитивний результат у його діяльності.

Дехто з лідерів опозиційних сил каже, що комітет використовуватиметься Юлією Тимошенко, як трамплін напередодні майбутніх дострокових виборів.