М. Басараб: опозицію зібрати важко

Комітет іцініювала інтелігенція
Image caption Тимошенко не претендує на лідерство, але хоче бути "першою серед рівних"?

У понеділок у Києві представники опозиційних сил мають зібратися на засідання ініційованого представниками української інтелігенції Народного комітету національного порятунку України на тлі припущень, що на зустріч прийдуть не всі провідники опозиційних сил.

Активісти опозиції твердять, що мета комітету – боротьба з, як вони кажуть, антидержавницькими діями нинішньої влади, а на засіданні у понеділок вони сподіваються виробити план дій.

Представники влади назвали створення комітету безперспективним.

На зустріч у Спілці письменників запрошені всі опозиційні політики, включно з Юлією Тимошенко, Арсенієм Яценюком та Віктором Ющенком.

Проте, київський політолог Михайло Басараб у програмі Ранок з Бі-Бі-Сі висловив сумнів, що навряд чи усі запрошені прийдуть на зустріч:

«Мені взагалі здається, що це важке питання – зібрати усіх, кого заявили в інформаційних повідомленням».

Політолог висловив сумнів, що на зустріч прийде Віктор Ющенко і Арсеній Яценюк, "оскільки все, що відбувається з цим комітетом поки що дуже чітко асоціюється з Юлією Тимошенко і це явно може не подобається її конкурентам на опозиційному полі".

"Перша серед рівних"

Image caption Ю. Тимошенко агітує на місцях

За словами пана Басараба, «навряд чи можна сподіватися на швидке об’єднання української опозиції».

М. Басараб: "Тим більше, я б висловив певні сумніви щодо ефективності дій Юлії Тимошенко, оскільки намагання одразу ж - попри те, що вона сказала, що вона готова бути рівною серед рівних, з її вуст вже прозвучали кілька заяв, які свідчать, що Ю. Тимошенко хоче бути першою серед рівних… Це не приведе до активних наслідків у роботі об’єднаної опозиції".

М. Басараб: "Опозиція повинна будуватися на основі комітетів громадянського опору і політики повинні бути якомога далі від цих комітетів нової опозиції, яка визріває. Політики нехай формують свою опозицію і нехай ефективно займаються опозиційними діями в парламенті й інших органах влади".

"Якщо політики хочуть, щоб у суспільстві визріла реальна опозиція, вона повинна формуватися з низів…, з формування комітетів на місцях…, але це мають бути поза політичні опозиційні комітети, які мають передусім починати розбудову на основі розгалуженої мережі організації самозахисту. Це стосується журналістів, студентів, представників бізнесу, митців…, але політикам якомога менше потрібно запихати туди свого носа".

"Утиски свободи слова – лише питання часу"

Коментуючи звинувачення тележурналістів у цензурі, пан Басараб висловив думку, що "Можливо, ця цензура не є такою тотальною, бо є колеги, які заявляють, що не помітили жодних змін у своїй роботі. Але я довіряю заявам, які зробили майже цілий колектив ТНС, СТБ. Але треба бути правдивими і сказати про факти цензури ще до виборів. Але я не сумніваюся, що цензура буде посилюватися на ЗМІ".

"Щоб сказати, що буде - треба подивитися на те, що влада вже зробила: створення антиконституційної коаліції, голосування за чорноморські угоди у парламентів, те, як Янукович вибудовує вертикаль влади – у цій системі координат немає місця для свободи слова".

Новини на цю ж тему