Уряд таки звітуватиме в Раді

Адама Мартинюка вітають колеги
Image caption Адама Мартинюка вітають колеги

Верховна Рада вирішила 12 травня заслухати інформацію Кабінету Міністрів щодо підготовки міждержавних угод між Росією та Україною, які планують підписати 17 травня. Цього дня розпочнеться візит до України Президента Росії Дмітрія Медвєдєва.

За рішення заслухати звіт уряду проголосували 399 депутатів парламенту.

Раніше із вимогою заслухати звіт українського уряду про підготовку міждержавних угод виступив БЮТ. Утім, як заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин, заслухати звіт уряду у вівторок неможливо через процедурні питання.

Зокрема, спершу треба направити письмовий запит, щоб «голова міждержавної комісії міг підготуватися». Відповідний запит надішлють вже сьогодні. "А завтра ми це питання розглянемо в безпосередньому спілкуванні з представником уряду, а саме віце-прем'єром Андрієм Клюєвим", - сказав пан Литвин.

Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, представник БЮТ, висловив упевненість, що після обговорення в парламенті документів, які готуються до підписання президентами України та Росії, не будуть підписані угоди, які суперечать українському законодавству.

БЮТ: це перемога суспільства

А лідер БЮТ назвала "перемогою суспільства" включення до порядку денного питання про звіт уряду.

Юлія Тимошенко також припустила, що подальші масові протести можуть змусити владу оголосити дострокові вибори: "Коли зберуться на Майдані сотні тисяч людей – вони оголосять дострокові вибори. Коли зберуться сотні і сотні тисяч людей – Янукович покладе заяву і піде у відставку".

Біля стін парламенту опозиція у вівторок провела акції протесту. Втім, якщо лідери опозиції сподівались побачити там 100 тисяч учасників, за повідомленнями, на мітингу були близько двох тисяч прихильників опозиції і близько двох з половиною тисяч прихильників провладної Партії регіонів.

Рада із віце-спікером

На засіданні у вівторок Верховна Рада також обрала віце-спікера. Ним, за підтримки 246 депутатів, став комуніст Адам Мартинюк. Ця посада стала вакантною після того, як Олександр Лавринович пішов працювати в уряд міністром юстиції.

Проти цього виступили депутати фракції БЮТ, які наполягали на тому, що цю посади мав би обійняти представник опозиції. Утім, голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що опозиція не подала свою постанову і єдиним кандидатом був пан Мартинюк.