Соболєв: Раді не подали правдиві угоди з Кремлем

В опозиції переконані, що уряд надав депутатам несправжній список угод, які готуються до підписання з Росією.

Про це заявив журналістам один з лідерів БЮТ Сергій Соболєв.

На його переконання, в останній момент перед підписанням влада "витягне з-під поли" справжні угоди стосовно співпраці в галузі авіабудування, атомної енергетики, газової сфери:

"Цей документ, який не вартує того паперу, на якому він поданий, бо в ньому ви не знайдете навіть проектів угод за викладеними п'ятьма темами. Це не є тим переліком угод, які дійсно готуються на підписання. Ми переконані, що 17-го числа (травня) знову з-під поли будуть витягнуті документи, якими не володіє ні уряд України, ні президент, але які вже написані в Кремлі - і ці документи будуть підписуватися української стороною, а потім тільки пояснюватися, чому це треба було зробити".

У Верховній Раді України були обговорені документи, які готуються до підписання під час візиту в Україну російського чільника Дмітрія Медвєдєва на початку наступного тижня. Опозиція твердить, що розгляд документів може зменшити загрозу укладення невигідних для України Угод. Між тим в Адміністрації президента Бі-Бі-Сі сказали, що уряд без вагань подав звіт про Угоди, які, за його словами, не шкодять національним інтересам України.

Розгляд запланованих для підписання Угод було однією з вимог виступів опозиції, яка вважає, що внаслідок таких домовленостей Україна може втратити, зокрема, потужний енергетичний потенціал.

Віце спікер Верховної Ради, бютівець Микола Томенко, якого коаліція погрожує зняти з посади, переконаний, що після обговорення в Раді проектів документів президентам двох держав буде досить складно підписати угоди, які суперечать українському законодавству. На його думку, публічне обговорення може хоча б частково зняти питання можливої загрози українській державній власності.

Член фракції БЮТ Володимир Бондаренко теж сказав Бі-Бі-Сі, що подібні обговорення – це нормальна світова практика, адже люди повинні знати, які сюрпризи готує влада, маючи на увазі харківські домовленості.

Володимир Бондаренко: Є проблеми окремих галузей: комуністи, наприклад, вважають, що не варто так швидко роздавати, Кучма зробив заяву про те, що треба клепку в голові мати, щоб так швидко все роздавати. Харківські угоди були підписані у варіанті, коли ніхто не знав про що там йдеться. Зараз ми хочемо якоїсь інформації для суспільства. Не може бути, щоб за спиною у всього народу… Люди повинні усвідомлювати що підписується, для чого, яка потреба віддавати 51% авіаційної галузі при умові, що керувати цим буде громадянин Росії.

Тим часом представники влади не бачать проблеми у звіті уряду, переконуючи, що ні про яку здачу національних інтересів не йдеться, - ні в ядерній, ні суднобудівній, ні авіаційній сферах.

Голова АП Сергій Льовочкін, відповідаючи на запитання ББС, висловив переконання, що опозиція в нинішній ситуації діє нелогічно.

Сергій Льовочкін: Там нічого антиукраїнського, або революційного немає і не може бути. Навіщо для цього робити мітинг, якщо ці вимоги можна висувати в парламенті і отримувати на них відповіді в парламенті. Мітинговий варіант постановки питання з боку опозиції поступово нівелює ті формати, які вони використовують – всенародні віче, комітети захисту, мітинги під стінами парламенту.

Чимало експертів не відкидає, що попри обговорення до підписання документів, вже в ході візиту можуть виникнути додаткові протоколи і домовленості, про зміст яких, мовляв, сьогодні ніхто не говорить.

На запитання, чи планує опозиція скликати акції протесту 17 травня відповідно до результату звіту уряду, депутат БЮТ Соболєв зазначив, що опозиційні сили наполягатимуть на отриманні остаточно допрацьованих і готових до підписання угод - і після аналізу документів будуть визначатися з подальшими діями.

"Якщо це (довідка уряду) є переліком угод, які готуються до підписання, то ці угоди не вимагають жодної реакції парламенту. Якщо крім цих 5-ти угод буде подана хоча б одна з тих, які були надруковані (у пресі як проекти), то, відповідно, акції протесту безумовно будуть".

Водночас президент Янукович напередодні візиту Дмітрія Медвєдєва виступив з несподіваною ініціативою - удосконалити положення Великого Договору між Україною і Росією 97 року, аргументуючи це проривом у двосторонніх взаєминах.

Новини на цю ж тему