Генпрокуратура порушила карну справу проти Тимошенко

Тимошенко

Юлія Тимошенко заявила, що проти неї порушили карну справу, розслідувану 7 років тому. Постанову про порушення карної справи лідерові БЮТ вручили в Генпрокуратурі, де їй також наказали з'явитися для допиту 17 травня.

"Мені вручили постанову ще кучмівської сфальсифікованої справи від 19 травня 2003 року. Ця справа базується на сфальсифікованих заявках людей, підставлених тоді Службою безпеки України," - заявила пані Тимошенко журналістам, виходячи з Генпрокуратури.

"Повістка в мене вже на 17 травня, на понеділок. Вони мене запрошують в наступний понеділок для визначення запобіжних заходів і допиту в якості підозрюваного", - додала вона.

Пані Тимошенко не пояснила, про яку саме карну справу йдеться. У 2003 році стосовно пані Тимошенко розслідувалася карна справа про підкуп суддів.

"Цю справу Кучма і закрив, тому що вона виглядала абсурдною, навіть для залежних і продажних судів", - сказала вона і нагадала, що Генпрокуратура закрила цю справу в 2004-2005 роках.

Як повідомляють інформаційні агентства, ця справа стосувалася хабарів, які пані Тимошенко буцімто дала суддям Верховного суду за звільнення з-під арешту її роздичів.

Політичні репресії?

У прес-службі Юлії Тимошенко називають її виклик до Генпрокуратури "прямими політичними репресіями".

Читати: політолог В. Кухар: Команда Януковича б'є прямою наводкою

За словами речниці лідера БЮТ Марини Сороки, порушення карної справи має на меті дискредитувати Юлію Тимошенко та "обмежити її пересування".

Для Юлії Тимошенко це вже не перший виклик до Генеральної прокуратури.

Приміром, у квітні вона отримала повістку від ГПУ, в якій її запрошували для пояснень її висловлювань щодо підкупу суддів Конституційного суду.

Лідерка БЮТ за повісткою з'явилася.

Влада говорить про зловживання попередників

Image caption Азаров вимагає притягти Тимошенко до відповідальності

Ще раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв про те, що необхідно притягти до кримінальної відповідальності екс-главу уряду Юлію Тимошенко та інших посадовців за розкрадання бюджету.

Тоді пан Азаров назвав суму збитків завданих державі попереднім урядом. За його даними йдеться про 100 млрд. гривень.

Цю ж суму назвав і віце-прем’єр-міністр із силових питань Володимир Сівкович.

За його словами, вже порушені карні справи стосовно зловживань на суму у 42 млрд. гривень.

Крім того, за словами пана Сівковича, вже доведена легалізація «брудних» грошей із бюджетних програм на суму у 15 млрд. гривень.

На початку травня уряд вирішив залучити компанію "Trout Cacheris, PLLC" до аудиту ефективності використання бюджетних коштів у 2008-2009 рр. та на початку нинішнього року.

Голова адміністрації президента Сергій Льовочкін заявив, що нинішня влада проводить "багаторівневий" аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко.

За його словами, до перевірки публічних фінансів запрошені структури Єврокомісії, міжнародних фінансових організацій та установи, що мають досвід розслідувань у фінансовій сфері.

"Задача цього аудиту - не схопити когось за руку, а зрозуміти реальний стан справ в економіці, і за його підсумками розробити рекомендації", - зазначив Сергій Льовочкін і додав, що зараз відбувається аналіз діяльності держмонополій, системи держзакупівель, відшкодування ПДВ, роботи податкової адміністрації".

Окремого вивчення, за словами голови адміністрації Віктора Януковича, вимагає витрата коштів, отриманих Україною від продажу квот викидів парникових газів.