Ющенко не долучився до Комітету захисту

Image caption Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко, 29 січня 2010 року

Керівництво партії Віктора Ющенка "Наша Україна" вирішило допомогати створенню громадському руху опору і, зокрема, Комітету захисту України, але юридично входити до організації не буде.

"Комітет має стати дійсно організацією об'єднання громадян у боротьбі за демократичну європейську Україну, а не перетворитися на майданчик змагань політиків за одноосібне лідерство та інструмент здобуття політичних дивідендів", - йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті партії.

У «Нашій Україні» вважають, що «антиукраїнську політику правлячого режиму може зупинити лише масовий народний опір», а «самих лише можливостей опозиційних політичних партій для цього сьогодні не достатньо».

На початку цього тижня представники кількох парламентських та позапарламенстьких політичних сил створили Комітет захисту України для координації дій у відстоюванні національних інтересів.

До новоствореної організації увійшли партія "Батьківщина", Народний рух України, Європейська партія, Українська соціал-демократична партія, Партія захисників Вітчизни, партія "Реформи і порядок", "Народна самооборона".

З позапарламентських партій ініціативу підтримали ВО "Свобода" і Українська партія.

Голова Спілки письменників України, а також депутат від БЮТ Володимир Яворівський наголосив, що він досі очікує підпису Арсенія Яценюка, В'ячеслава Кириленка під декларацією комітету.

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко не підписав документ.

Раніше експерти наголошували, що не варто сподіватися на швидке об’єднання української опозиції. Крім того, за умови приєднання Юлії Тимошенко до Комітету захисту України, навряд чи Віктор Ющенко теж долучиться до такої ініціативи.

У вівторок близько двох тисяч прихильників опозиції мітингували у центрі Києва, під стінами будівлі Верховної Ради. Вони висловлювали своє незадоволення діями нинішньої влади, зокрема закликали до підтримки національного суверенітету і територіальної цілісності України.

На думку оглядачів, масштабні протести в Україні не відбудуться.