Лавров вітає зняття обмежень з російських каналів

телевежа

Російський міністр закордонних справ Серґєй Лавров заявив, що нова українська влада скасовує обмеження на ретрансляцію російських телеканалів, запроваджені за часів президента Ющенка, які він назвав «дискримінаційними» й «антиросійськими».

Як сказав пан Лавров під час урядової години в верхній палаті російського парламенту, Раді Федерації, відповідаючи на питання сенаторів, «у нас тепер немає проблем з Україною, позаяк ті дискримінаційні, політизовані, ідеологізовані й антиросійські рішення, які ухвалювалися за президента Ющенка, скасовуються.»

За словами пана Лаврова, якого цитують інформаційні агентства, в Україні «до недавнього часу штучно створювалися серйозні перепони для ретрансляції російських телеканалів, зокрема й через кабельні мережі. З цього приводу Національною радою з телебачення і радіомовлення України було ухвалено явно політизоване рішення.»

Наприкінці квітня було повідомлено, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення внесла до списку каналів, що не потребують адаптації для трансляції в Україні російські телеканали РТР-Планета й TVCi (міжнародна версія каналу ТВ-центр).

Як йдеться у повідомленні на вебсайті Нацради, "немає зауважень щодо адаптованості програм і передач цих телеканалів до українського законодавства."

Згідно з повідомленням, Нацрада розширюватиме перелік "адаптованих" телеканалів, в першу чергу, внісши до нього низку білоруських. Восени 2008 року Нарада ухвалила перелік телеканалів, які «потребують адаптації в Україні» і зобов'язала провайдерів припинити ретрансляцію іноземних програм, «зміст яких вимагає адаптації до вимог законодавства України».

До списку близько ста «неадаптованих» телеканалів потрапили 4 російські канали: «Перший канал. Всесвітня мережа», РЕН ТВ, «РТР-Планета» і TVCI.

Ретрансляцію низки російських каналів було заборонено через проблеми з авторськими правами та рекламою.

У Росії такі дії назвали «антиросійськими».

Російські телеканали в Україні

На вебсайті одного з найбільших провайдерів кабельного телебачення в Україні компанії Воля абонентам пропонується майже 30 російських телеканалів.

В Україні послугами кабельного телебачення, яке надають близько 300 компаній, користуються близько двох мільйонів абонентів.

Після приходу до влади Віктора Януковича було повідомлено, що у Росії транслюватимуть українські телеканали.