Кремль про візит Медвєдєва: акцент на економіці

Янукович і Медвєдєв (архівне фото)

За словами керівника адміністрації Кремля, під час візиту президента Росії Медвєдєва до України 17-18 травня, документів про об'єднання Газпрому з Нафтогазом підписано не буде.

Як повідомив Серґєй Наришкін, під час візиту планується ухвалити пакет з восьми документів.

Український віце-прем'єр Клюєв раніше називав 5 документів.

За словами пана Наришкіна, Віктор Янукович і Дмітрій Медвєдєв планують ухвалити спільні заяви з питань європейської безпеки, безпеки у Чорноморському регіоні та з питань урегулювання в Придністров’ї.

Також будуть обговорюватися проекти а галузі атомної енергетики та авіабудуванні.

Як відомо, також готуються до підписання угоди про демаркацію кордону, про співпрацю за проектом російської навігаційної системи ГЛОНАСС та про співробітництво між банками ВТБ і "Укрексімбанк".

Тим часом МЗС України спростувало заяви лідера опозиційної БЮТ Юлії Тимошенко, яка заявила в телеефірі, що в результаті делімітації україно-російського кордону Україна може втратити косу Тузла.

Прес-служба МЗС оприлюднила у суботу заяву, в якій мовиться, що «питання про приналежність острова Коса Тузла Україні на переговорах у Києві не буде порушуватися і ніколи не порушувалося» і, що острів є невід’ємною частиною території України і, що Росія це «цілковито визнає».

Під час зустрічі президентів Медвєдєва і Януковича у Харкові у квітні Україна підписала угоду про продовження оренди бази ЧФ у Криму на 25 років.

А найгучнішою заявою під час засідання україно-російської міжурядової комісії в Сочі наприкінці квітня стала пропозиція російського прем'єра Путіна об'єднати російський "Газпром" та український "Нафтогаз".

Президент Янукович в інтерв'ю Бі-Бі-Сі сказав, що Україна готова до такого об'єднання лише у випадку, якщо це буде "50 на 50".

Суд заборонив Свободі протести

Прес-служба ВО Свобода повідомила у суботу, що Київський окружний адміністративний суд заборонив партії проводити акції протесту у день візиту до Києва президента Росії.

За інформацією Свободи, заборона на протести в центрі Києва мотивована намаганням «уникнення сутичок між представниками різних політичних поглядів.»

ВО Свобода називає рішення суду «ще одним кроком режиму Януковича до повної заборони мітингів» і збирається оскаржувати рішення в Апеляційному суді.

Раніше голова Народного Руху України Борис Тарасюк заявляв, що опозиція збирається провести акції протесту в Києві у зв’язку з візитом президента Росії.

«Я не виключаю, що це можуть бути значні акції протесту, тому що готуються до підписання документи, які не можуть не нести загрозу на багато років вперед», - сказав Борис Тарасюк.

Представники опозиція закидають чільним посадовцям, що повної інформації про документи, які мають бути підписані під час візиту пана Медвєдєва немає.

Подробиці тут

Один з лідерів Блоку Юлії Тимошенко Сергій Соболев також заявляв, що опозиція проводитиме акції протесту в разі, якщо між Україною і Росією будуть підписані угоди з атомної енергетики, гідроенергетики, авіабудівництва чи НАК «Нафтобаз України».

Новини на цю ж тему