Карні справи проти депутатів за безлад у Раді

Київська прокуратура порушила карну справу проти двох депутатів від Нашої України-Народної Самооборони у зв’язку із подіями у Верховній Раді при ратифікації угоди про подовження базування російського флоту у Севастополі.

«Слідчим прокуратури столиці 14.05.2010 року порушено кримінальну справу стосовно народних депутатів Юрія Гримчака та Андрія Парубія за фактом незаконного впливу на голову ВР та депутатів з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків, вчиненого особою із використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб,» - йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури.

Генеральний прокурор Олександр Медведько вже підтримав подання слідчого Прокуратури Києва про надання згоди Верховної Ради на притягнення цих народних депутатів до кримінальної відповідальності.

У разі, як за це подання проголосує 226 і більше парламентарів, депутатам від НУНС може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Раніше представники опозиції передбачали такий розвиток подій, і заявляли, що це означатиме початок «політичних репресій» з метою залякування інших представників опозиції.

Водночас, коментуючи порушення кримінальних справ проти двох депутатів, прокурор Києва Юрій Ударцов заявив, що до покарання буде притягнуто всіх винних у сутичках, що відбулися у парламенті 27 квітня під час ратифікації угоди про подовження базування російського флоту, незалежно від партійної приналежності.

Відео сутичок у Раді дивитися тут

Наразі, за словами пана Ударцова, у впровадженні перебуває кримінальна справа, порушена за фактом тих подій.

Під час розгляду Верховною Радою питання про ратифікацію україно-російської угоди про подовження базування російського Чорноморського флоту в Криму до 2042 року, у парламенті відбулися жорсткі сутички між депутатами, було застосовано димові шашки, а у спікера Володимира Литвина кидали яйцями.

Численні фото та відео зафіксували участь у сутичках і представників опозиції, і представників більшості на чолі із фракцією Партії регіонів.

Найбільше постраждав депутат від НУНС Олесь Доній, який прийшов на те засідання Верховної Ради після операції на хребті, отримав струс мозку, і був госпіталізований.