Медведєв пояснив про Газпром, ЧФ і безпеку

Медведєв дав інтерв'ю українським телеканалам

Президент Росії напередодні візиту до Києва в інтерв'ю українським телеканалам висловив обережний оптимізм щодо можливого об'єднання між російським державним енергетичним гігантом Газпромом та українською державною компанією Нафтогаз України.

Російський президент сказав, що така угода має базуватись на, як він висловився прагматичній основі:

"Всякого роду об'єднання можливі тільки на прагматичній основі. З якою б величезною симпатією ми не ставилися один до одного, як би ми не любили один одного, об'єднуватися можна тільки виходячи з суто прагматичних міркувань. Нагадаю, що Газпром коштує близько 150 мільярдів доларів, за найнижчими оцінками, або 200, за високою оцінкою, відносно високою. Нафтогаз коштує поменше, при всій повазі до нього".

"Російський флот допоможе Європі"

Коментуючи укладені угоди щодо російського Чорноморського флоту, Дмітрій Медведєв сказав, що подовження його базування в Криму до 2042 року допоможе підтримати стабільність в Європі. Пан Медведєв наголосив, що та угода, згідно з якою в обмін Україна отримає 30-відсоткову знижку на російський газ, допоможе зберегти статус-кво та перешкодить будь-яким спробам переділу Європи:

"На мою думку, збереження присутності нашої військово-морської бази - це як мінімум збереження того розкладу, який утворився досить давно, і це гарантія від бажання що-небудь переділити у сфері європейської безпеки. Причому я в даному випадку вже маю на увазі ефект не тільки для України і Російської Федерації, а я кажу про всю Європу. Саме тому, на мій погляд, на нашу угоду з Україною про подовження терміну перебування чорноморської військово-морської бази в Севастополі була абсолютно спокійна реакція в Європі і в НАТО. Це мудро."

Телеінтерв'ю дивитися тут

Сьома зустріч

Зустріч у понеділок між президентами Медведєвим та Януковичем є вже сьомою з часу інавгурації пана Януковича у лютому.

Лише за 3 місяці відносини між Росією та Україною перетворились з відкрито ворожих на теплу дружбу та замирення.

Вони вже підписали важливу угоду про зменшення ціни на російський газ для України в обмін на подовження базування російського Чорноморського флоту в Криму. Тепер вони займаються економічною співпрацею, особливо в енергетичному секторі та авіабудівній промисловості.

Росія навіть запропонувала об'єднати їхні державні газові компанії.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі минулого тижня український президент сказав, що це неможливо. Втім він наголосив, що хоче, щоб росіяни інвестували в українську газотранспортну систему, якою транспортують значну частку російського газу до Європи.

В той час, як пан Янукович наполягає, що він хоче також гарних відносин з Європейським Союзом, все більш очевидним стає, що його пріоритет - це намагання зблизитись з Москвою.