"Коммерсантъ": Україна остаточно прощена

"Коммерсантъ" відзначає у статті під заголовком "Відносини з Україною пробачені без межі", що у всіх минулих невдачах Кремль винить екс-президента Віктора Ющенко. Віктор Янукович, тільки-но вступивши в посаду президента, прийнявся послідовно виправляти те, що Кремль називав проявами "антиросійського курсу".

При цьому складається враження, що діє він, озброївшись списком претензій, оприлюднених раніше паном Медведєвим у своєму відоблозі.

Так, на початку березня під час першого візиту в Росію новий український президент пообіцяв розібратися з питанням про присвоєння Степану Бандері й Роману Шухевичу звань героїв України, а через місяць суди Донецька скасували відповідні укази пана Ющенко.

Потім, у Харкові був підписаний договір про продовження перебування російського флоту в Криму до 2042 року в обмін на газову знижку.

Наприкінці квітня Янукович знову порадував Москву. Виступивши в Страсбурзі на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, він заявив, що "визнавати голод 30- х років фактом геноциду щодо того або іншого народу неправильно й несправедливо".

Тепер же Україна остаточно прощена. Свідченням тому, на думку Ъ, є готовність Москви представляти позицію Києва на міжнародній арені, а саме у форматах G8 і G20. Крім цього українській стороні вчора було обіцяно всіляке економічне сприяння з боку Росії. Крім того, президенти повідомили про готовність створювати спільні підприємства й холдинги в найрізноманітніших галузях.

" РБК daily" впевнене, що перший офіційний візит президента Дмитра Медведєва до України документально зафіксував, що після "помаранчевої" п'ятирічки Москва й Київ перетворюються з антагоністів у союзників. "Кілька спільних політичних декларацій покликано показати: перезавантаження відбулося, а тепер вводяться логін і пароль для входу в систему. Можливо, ця система - газотранспортна", пише видання.

На думку "РБК daily", економічні проекти, що обговорювалися вчора в Києві, ще можуть привести до угод масштабу харківських. Зокрема , мова йде про атомну енергетику (створення на Україні замкненого паливного циклу), про транспортну інфраструктуру (міст над Керченською протокою) і про авіабудування (у російському ОАК прагнули б отримати контроль над КБ ім.Антонова).

" Труд" аналізує, що Росії може бути ще цікаво в Україні. Угода по злиттю "Нафтогазу" і "Газпрому" виявилася в підвішеному стані після відмови В.Януковича, вважає видання.

"Пропозиція була зроблена заради самої пропозиції", - впевнений гендиректор Центру політичної інформації Олексій Мухін. Він вважає, що пропозиція Путіна повинна була згладити негативне враження від домовленостей по флоту й газу, відволікти увагу від них.

В той же час експерти, опитані "Трудом", впевнені: Росії як і раніше можуть бути цікаві українські технології й матеріали в сфері будівництва атомних реакторів, а також напрацювання в галузі ракетобудування й авіапрому.

Директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін заявив газеті, що українські технології необхідні Росії для модернізації економіки. Говорячи про угоди по Чорноморському флоту, Затулін підкреслив, що не варто вважати їх однозначно збитковими. "Зате є 90-відсоткова гарантія, що Україна за час перебування нашого флоту в Криму не вступить у НАТО", - додав він.

" Ведомости" одним з головних підсумків візиту вважають підписання договору про демаркацію кордону. Для України цей договір вигідний, тому що виконує вимоги ЄС і відкриває дорогу до майбутнього безвізового режиму, приводить видання слова Михайла Пашкова з українського Центру ім. Разумкова. Вважати угоду по кордону продовженням взаємозаліків по флоту не потрібно, тому що договір був підписаний шість років тому, впевнений український політолог Дмитро Понамарчук.

Урядова " Російська газета" пише, що в Києві президента Росії готувалася зустрічати не тільки офіційна влада. Опозиція напередодні пообіцяла провести акції протесту. Було ухвалене рішення підсилити безпеку в центрі Києва й особливо навколо будинку адміністрації президента Віктора Януковича. У результаті на вулиці столиці вийшло близько 100 прихильників об'єднання "Свобода". На мітингу вони висували претензії президентові України, обвинувачуючи його в здачі національних інтересів країни на користь Росії.

«У кого ще українське коріння?», задається питанням той же « Труд».

За інформацією видання, серед російських політиків і бізнесменів чимало тих, хто народився й довгий час жив в Україні. Так, міністр транспорту Ігор Левітін родом з Одеської області. До свого переїзду в Москву з 1973 по 1976 рік Левітін служив в Одеському військовому окрузі.

Екс-лідер партії "Яблуко" Григорій Явлінський народився у Львові й два рази ставав чемпіоном України по боксу серед юніорів.

З депутатів Держдуми українське коріння в Йосипа Кобзона (народився в Донецькій області) і Володимира Мединського (родом із Черкаської області).

Колишній прем'єр Євгеній Примаков народився в Києві, але незабаром з мамою переїхав у Тбілісі. Бізнесмени Віктор Вексельберг (глава "Ренови") і Михайло Фрідман (глава Альфа-банку) - теж вихідці з України. Останній організував у Львові ВІА, працював лаборантом в одному з інститутів.

Новини на цю ж тему