Депутатів хочуть перевіряти на зброю

У Верховній Раді нова ініціатива - перевіряти народних обранців на наявність зброї перед входом до сесійної зали. Огляд технічними засобами пропонує влаштувати позафракційний депутат Василь Кисельов.

Image caption Яйця у Верховній Раді 27 квітня

На його думку, після подій 27 квітня, коди до сесійної зали пронесли димові шашки, варто задуматися про безпеку і попередити загрозу життю усіх, хто перебуває у сесійній залі – і депутатів, і журналістів.

«Ви ж бачили, як один із депутатів схопив свого колегу за шию з наміром задушити, у того очі ледь не повилазили. У цьому стані він міг зробити все, що завгодно. Якби у нього у той час висіла на поясі зброя, він міг вистрелити в цілях власної самооборони», - ділиться враженнями депутат Василь Кисельов в інтерв’ю Бі-Бі-Сі про події у Верховній Раді 27 квітня.

На його думку, Україні може загрожувати «вірменський сценарій». У 1999 році до парламенту у Єревані увірвалися люди зі зброєю і влаштували стрілянину. Тоді загинув прем’єр-міністр Вірменії, спікер парламенту і ще п’ятеро депутатів.

Пан Кисельов говорить, що депутати не чинять спротив технічному огляду в аеропортах але, водночас, ходять зі зброєю до парламенту. На доказ своїх слів, депутат бере свою сумку і демонстративно дістає свій дозвіл на право носіння зброї.

«Мій основний аргумент – чим народний депутат відрізняється від журналіста, якого ретельно перевіряють перед входом до парламенту? Від цього залежить життя персоналу, журналістів, депутатів, чому ми маємо так ризикувати?

Народний депутат Андрій Парубій, якого звинувачують у тому, що він приніс до сесійної зали димові шашки і збираються притягти за це до кримінальної відповідальності, називає заяви пана Кисельова популістськими.

Андрій Парубій: «Я можу тільки повторити слова Піскуна, члена Партії Регіонів, який назвав цю ідею абсурдною. Сучасні технології дозволяють зробити злочинну дію дуже просто - можна занести рідину до зали і її ніякі технічні засоби не зможуть виявити. Коли у сесійній залі ситуація напружена, коли це відчутно, як це було 27 квітня, є відповідний формат – збір голів фракцій. Таким чином треба вирішувати ці питання, а не тими популістськими заходами, про які говорить пан Кисельов».

Депутат Юрій Кармазін говорить, що йому, генералу, принизливо, бути обшуканим прапорщиком. Він вважає ідею з технічним оглядом прихованим бажанням влади перевіряти особисті речі депутатів. І жартує, що нинішня влада «дуже боїться таких озброєнь, як яйця».

Водночас, пан Кармазін додає, що депутати можуть покласти свою зброю у спеціальні ящики біля входу до Верховної Ради. Але охоронці деяких народних обранців часто мають за паском пістолети і це може лякати усіх присутніх у парламенті.