Прокуратура розслідує ''хуліганство'' у Раді

Верховна Рада
Image caption Димові шашки у Верховній Раді 27 квітня

Прокуратура допитає всіх без винятку депутатів, які були присутні на засіданні 27 квітня у Верховній Раді, коли там сталися сутички під час ратифікації харківських угод.

Як повідомила Бі-Бі-Сі речниця київської прокуратури Мирослава Мушка, свідчення даватимуть всі депутати без винятку, проте наразі їм не висувають жодних звинувачень.

У четвер у прокуратурі давали свідчення 12 депутатів від опозиційної групи "За Україну" щодо подій 27 квітня.

Лідер депутатської групи "За Україну" В’ячеслав Кириленко заявив після допиту, що йому ставили неупереджені запитання, а також повідомив, що депутати даватимуть свідчення два дні – у четвер і п’ятницю.

У п'ятницю на допит мають прийти ще 5 депутатів з групи "За Україну".

"Ми принципово не сприймаємо, що вже частина наших колег оголошуються винуватими... Має бути розслідування і парламентське, і досудове слідство", - сказав пан Кириленко.

Раніше депутат заявив, що прийшов до прокуратури "на допит у справі захисту українських інтересів."

Серед депутатів, які прийшли у четвер до прокуратури були: В'ячеслав Кириленко, Лілія Григорович, Іван Стойко, Ярослав Кендзьор, Андрій Парубій, Григорій Кульчинський, Володимир В'язівський, Ксенія Ляпіна, Станіслав Аржевітін, Володимир Карпук.

18 травня В'ячеслав Кириленко повідомив про виклик 17 депутатів групи "За Україну" у прокуратуру міста Києва.

Депутат з фракції НУНС Зіновій Шкутяк відмовився давати свідчення у справі щодо подій у Верховній Раді 27 квітня на знак протесту. Він вважає, що прокуратур проводить допити вибірково з представниками опозиції і називає таке розслідування "замовним".

Раніше депутат Андрій Парубій, проти якого порушено карну справу, в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що хоче поставити питання – чим він перешкоджав іншим депутатам реалізувати їхні повноваження.

"Депутати від Партії регіонів виступали від трибуни, скільки хотіли. Вони проголосували і за себе, і за тих, кого не було залі. Багато депутатів це визнають. Тобто, вони здійснили свою депутатську дію, як це передбачено законом. А я зміг виконати волю свої виборців? Ні – бо вони заблокували трибуну, а коли я наближався до свого місця, щоб проголосувати, - на мене був просто здійснений напад бойовиками з Партії регіонів".

14 травня Київська прокуратура порушила карну справу проти двох депутатів від Нашої України-Народної Самооборони у зв’язку із подіями у Верховній Раді при ратифікації угоди про подовження базування російського флоту у Севастополі.

Депутатів звинувачують у хуліганстві і "перешкоджанні діяльності спікеру та депутатам Верховної Ради".

27 квітня Верховна Рада ратифікувала угоду про подовження перебування російського Чорноморського флоту в Україні.

У сесійній залі окремі депутати у знак свого протесту кидали яйця і димові шашки у бік трибуни зі звинуваченням у національній зраді.

Новини на цю ж тему