Інтернет у швидких залізничних вагонах

Міністерство транспорту України оприлюднило стратегію на 2010-й рік, в якій визначені напрями розвитку кожної транспортної галузі.

Залізниця

Image caption Одна колія для вантажів і для пасажирів

Міністр транспорту та зв’язку Костянтин Єфименко збирається впроваджувати швидкісний рух пасажирських потягів.

Втім поки що цьому заважають вантажні перевезення. Адже в Україні вантажний і пасажирські потяги ходять одними і тими ж коліями. Тому для Українських потягів межа швидкості – це 140 км/год.

Крім оновлення вагонів, цього року міністр заявив, що вони починають розробляти проект щодо надання доступу до мережі Інтернет у потягах.

А от в наступному році, - за словами міністра, - нарешті відкриють міст, який мінстранс будує з 2004-го року. В народі Дарницький міст у Києві охрестили "мостом Кирпи".

"Ми – Міністерство конкретних проектів у кожній галузі, проектів на створення, – наголосив Міністр. – Дарницький міст для нас – справа честі". Міст з’єднує два береги Дніпра у Києві.

Крім залізничних колій проектом передбачено прокладення на ньому автомобільної дороги.

Image caption Дарницький міст завершать у 2011-му році

Автотранспорт

В автомобільній галузі цього року збираються затвердити Державну програму з розвитку автотранспорту до 2015-го року. Зараз документ на затвердженні у мінекономіки.

Програма передбачає підвищення якості послуг з перевезення пасажирів та боротьбу з нелегальними перевізниками.

У будівництві автошляхів міністерство зайняло позицію, згідно з якою бюджетні кошти мають іти на утримання існуючої мережі. На будівництво нових магістралей потрібно залучати кошти інвесторів.

Авіація

В авіації найважливішим завданням цього року Костянтин Єфименко вважає прийняття нового Повітряного кодексу - документа про посилення безпеки перевезень та створення Спільного авіаційного простору з ЄС.

"Такий крок дасть змогу відкрити вільний доступ до ринку, створити рівні умови конкуренції", - повідомляє сайт мінтрансу.

Image caption Міністр назвав 8 перспективних аеропортів України

Костянтин Єфименко також назвав перспективні аеропорти, розвитку яких приділятиметься особлива увага з боку міністерства транспорту.

Це міжнародні аеропорти «Бориспіль», «Київ» (Жуляни), «Львів», «Донецьк», «Дніпропетровськ», «Сімферополь», «Одеса» та «Харків».