Азаров обіцяє виконати бюджет попри сумніви МВФ

Український прем’єр Азаров заявив, що дефіцит бюджету цього року не перевищить запланованих 5,3%.

Пан Азаров визнав, що фінансова ситуація в Україні "непроста", але сказав, що вона стабілізується і "ми кінець року завершимо з таким дефіцитом".

Прем’єр промовляв після засідання Ради Євразійського економічного співробітництва у Санкт-Перербурзі.

МВФ "сумнівається"

Раніше віце-прем’єр Сергій Тігіпко твердив про сумніви МВФ стосовно того, що Україна виконає державний бюджет.

Пан Тігіпко повідомив, що МВФ відклав свій візит до України, чекаючи на те, щоб уряд довів, що він виконає вимоги фонду щодо бюджету.

Очікувалося, що місія МВФ мала приїхати до України цього тижня, але наразі дату візиту не називають.

Тим часом колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник у своїй статті в тижневику «Дзеркало тижня» твердить, що Україні потрібно зменшувати видатки.

За словами пана Пинзеника, великий дефіцит та стрімке нарощування боргу країни призвели до того, що країна швидкими темпами увійшла до групи країн ризику.

Пан Пинзеник наводить дані, за якими державний борг на початок 2010 року становив 316,9 млрд. грн.

«Великий базовий дефіцит, стрімко наростаючий борг на його покриття створюють дуже небезпечне зачароване коло. Дефіцит починає самовідтворюватися, а борг — породжувати дедалі більший борг. Розірвати це зачароване коло без скорочення видатків не вдасться» - вважає пан Пинзеник.

За даними інформаційних агентств, акції на біржі в Україні цього тижня зазнали рекордного падіння.

Агентство Блумберг цитує директора інвестиційного банку Драгон Капітал Томаса Фіала, який каже, що інвестори пильно стежитимуть за надходженнями в бюджет у червні, а також за поступом у виконанні Україною вимог МВФ.

Азаров - за спільний банк СНД

Прем’єр Азаров, промовляючи у Санки-Петербурзі, заявив, що уряд України зацікавлений у створенні спільного банку СНД, який міг би мати статутний фонд 10 млрд. доларів.

Пан Азаров також висловив зацікавленість створенням антикризового фонду СНД, звідки Україна могла б брати інвестиційні ресурси.

Новини на цю ж тему