Україна святкує Трійцю

Християни в Україні святкують день Пресвятої Трійці.

Трійця, або, як цей день називають в народі, Зелена Неділя - одне з найбільших православних свят.

Цей день прийнято вважати днем, коли виникла християнська церква. За легендою, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа його учні сповнилися Святого Духа. Християни вважають, що Бог є єдиним у трьох іпостасях: як Бог-Отець, Бог-Син та Святий Дух, якого на іконах найчастіше зображають у вигляді птаха. Цей символ віри було прийнято на Першому Нікейському соборі, і від того часу всім християнам обов'язково вірити в триєдиність Бога.

Image caption Віктор Янукович на Трійцю в 2009 році - ще в статусі опозиціонера. Фото з архіву Укрінформу

Різні конфесії по-різному трактують цю триєдиність.

У цей день православні християни йдуть до церкви із зеленими гілками, часто березовими, які мають символізувати пальмові гілки. Служба в день Трійці є однією з найвеличніших у церковному календарі.

Президент Віктор Янукович у цей день помолився в монастирі Києво-Печерська Лавра разом із прем'єром Миколою Азаровим та іншими посадовцями. Літургію провів предстоятель Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Володимир.

Президент привітав вірян із днем Трійці і побажав їм веселих і радісних свят. Привітав співвітчизників і Микола Азаров. "У цей святковий день християнська душа плекає непереможний дух радості та надії, який дає сили і наснагу, скеровує на корисні справи та чисті помисли", - вважає він.

Віктор Янукович, як і більшість владної верхівки України, і нинішньої, і попередньої, часто відвідує церковні служби в урочисті дні православного календаря. В Україні вже не перший рік точиться дискусія щодо того, до церкви якого патріархату має ходити український президент.

Багато хто і в нинішній, і в попередній владі надавав перевагу церквам, що належать до Московського Патріархату. Попередній президент Віктор Ющенко виступав за об'єднання українських церков, і за його президентства велися певні переговори про це, проте жодних суттєвих рішень ухвалено не було.