Євробачення: шанси Альоші - ''невисокі''

Альоша готується до виступу

Українська представниця на Євробаченні Альоша вийшла у фінал конкурсу. У суботу в Осло вона виступить 17-тою з 25-ти учасників фіналу.

Хоча Альоша проводить багато заходів і привертає увагу до проблем екології, її шанси поки що оцінюють не дуже високо.

Виступу Альоші із піснею "Sweet people" передувало багато драматичних подій, пов’язаних із українським представником на пісенному змаганні.

З історії українського представництва

Пригадуючи історію участі України на цьому конкурсі, дебютантом в 2003 році виступив Олександр Пономарьов, а наступного року Руслана виборола перемогу для України зі своїми "Дикими танцями" і викликала неабияке захоплення європейської публіки.

Окрім цього, Україну в різні роки представляли Світлана Лобода, Тіна Кароль, а Ані Лорак виборола друге місце. Так само як і Вєрка Сердючка, яка своїм епатажним хітом "Лаша тумбай" спричинила на Євробаченні справжній фурор.

Хоча більшість в Європі ввжають цей конкурс суто мистецьким, в Україні він не може обійтися без політики.

Як писала преса, в 2005 у відбір втрутився тодішній гуманітарний віце-прем'єр Микола Томенко, і на конкурс від України відправили маловідомий раніше гурт «Гринджоли» із піснею «Разом нас багато», яка була одним із гімнів Помаранчевої революції.

Скандал - 2010

Взагалі, чи не кожен національний відбір на Євробачення в Україні супроводжувався скандалами. Нинішній виглядає апогеєм накалу пристрастей. Спершу планувалося, що Україну в Осло представлятиме співак Василь Лазарович, якого призначило попереднє керівництво Національної телекомпанії України – саме вона опікується проведенням національного відбору.

Але згодом група артистів звернулася до заступниці голови адміністрації президента Ганни Герман із скаргою, мовляв, Лазаровича на конкурс відправили без локального відбору.

Image caption Шлях співачки до Осло був сповнений скандалами

У відповідь пані Герман очолила оргомітет "Євробачення-2010", і за два дні до завершення терміну реєстрації учасників в Україні провели конкурс. На ньому Василь Лазарович посів лише сьоме місце, а переможцем журі обрало маловідому співачку із Запоріжжя Альону Кучер, яка виступає під сценічним ім'ям Альоша. Щоправда, пермогою Альоші перешкоди на шляху України до Осло не завершилися. Її пісня «To be free» виявилася надто схожою на інший музичний твір у виконанні Лінди Перрі та Грейс Сілк. Користувачі всесвітньої мережі заговорили про можливий плагіат. Європейська мовленнєва спілка, яка організовує Євробачення, проаналізувала композицію. Висновок – вона не відповідє стандартам.

Часу міняти представника не було, тому організатори Євробачення, обклавши Україну штрафами, дали час, аби замінити пісню. Саме так до Осло і потрапила Альошина "Sweet People".

Чи допоможуть Альоші 4 октави?

У пресі з'явилися повідомлення, що співачка володіє унікальним голосом з діапазоном в 4 октави. Але, на думку великої частини критиків, голос і слух перестають бути основними критеріями успіху на Євробаченні.

Більше того, продюсер Ігор Ліхута має сумніви і щодо октав Альоші. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі він розповів: "Я впевнений, що Альоша не володіє чоирма октавами. Дай Боже, щоб у неї три октави було. Але справа не в октавах. Справа в тій пісні, в тому настрої, в тій енергетиці, які подає конкурсант тієї, чи іншої держави".

За словами пана Ліхути, успіх на Євробаченні залежить не стільки від таланту виконавця, скільки від того, якою буде пісня, і кому як вона сподобається.

Показовим є те, що до дургої репетиції в Осло європейські музичні журналісти не вірили, що Альоша пройде у фінал, а після того, як вона продемонструвала своє сценічне плаття, почали ладити її у переможці, як пише сайт Першого національного.

Альоша: я вже не можу дочекатися

У Осло, на сцені Теленор Арени, Альоша провела вже дві репетиції і розказала, що вже не може дочекатися самого виступу: "Мене просто розриває швидше вийти на сцену, побачити ці захоплені очі. Дуже сильно чекаю цього моменту".

На тлі минулих скандалів, у норвезькій столиці Альоша одразу почала активно будувати собі новий імідж. Її пісня, на думку критиків, за духом є європейською. Так само поширеним на Заході є практика "соціального навантаження" творчості.

"Не перетворюйте всю землю на прах, бо це ваш дім", "що буде з нашими дітьми?" - ці рядки з пісні характеризують її соціальний аспект.

Відеокліп Альоша знімала у Прип'яті, журналістів у Осло дивує розповідями про Чорнобиль. Окрім цього, вона вже презентувала анімаційний фільм на свою пісню, в якому фігурують Барак Обама, Ангела Меркель, Ніколя Саркозі та інші світові лідери. Ті ж самі персонажі – у вигляді велетенських костюмів – з'явилися на товариському футбольному матчі, який для учасників Євробачення організувала команда Альоши.

Усіма цими заходами співачка намагається привернути увагу до проблем зміни клімату і до себе. Відповідаючи на запитання журналістів, який зв’язок між виступом Альоши і його екологічною тематикою, співачка розповіла: "Я народилася в Українському місті Запоріжжя, де є екологічна проблема. Це місто дуже забруднене, і я дуже добре розумію, що таке екоолгія. Ця тема мене дуже хвилює".

Хоча, попри всі зусилля, преса та букмекери все одно скептично оцінюють шанси українки. Сама вона каже, що на офіційному сайті Євробачення її рейтинг зріс на 30 відсотків. Але, за оцінками букмекерів, вона - на 25 місці.