Київ ''знімає питання про членство в НАТО''

Костянтин Грищенко.
Image caption Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна продовжуватиме розвивати відносини з НАТО, але питання про членство в цій організації знімається з порядку денного.

Пан Грищенко роз'яснив таким чином зовнішньополітичний курс президента Януковича та уряду Миколи Азарова, сформованого парламентською коаліцією на основі Партії регіонів, Комуністичної партії та Блоку Литвина

Тим часом президент Янукович, промовляючи у Львові у четвер, назвав «нереальним» вступ України до НАТО, зауваживши, що більшість населення – проти цього.

Віктор Янукович додав, що Україна розглядає стосунки з НАТО як партнерські.

Він також сказав, що Україна братиме активну участь у створенні системи колективної безпеки в Європі.

Відмова від вступу в НАТО і зближення з Росією були ключовими пунктами виборчої програми Віктора Януковича.

Опоненти чинної влади в Україні вказують, що євроатлантична інтеграція України разом з вступом в Євросоюз та НАТО є стратегічним курсом державного розвитку і залишається таким згідно ухвалених Верховною Радою програмних рішень.

Депутат від БЮТ Ігор Гринів в інтерв'ю агентству УНІАН назвав заяву міністра перевищенням повноважень та політичною провокацією і сказав, що питання розглядатимуть на засіданні Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

Критики кажуть, що офіційний Київ мінливістю політики та суперечливими заявами завдає шкоди міжнародному авторитету України.

Нещодавно заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шедіви назвав «безпрецедентною» ситуацію, за якої України зараз виконує Річну національну програму підготовки до вступу в Організацію Північноатлантичного договору, але оголосила, що не має намірів набувати членство в Альянсі.

Він також підкреслив, що в НАТО вважають внутрішньою справою України і поважають суверенне рішення керівництва держави стосовно набуття позаблокового статусу, про що заявляє Президент України Віктор Янукович.

Костянтин Грищенко роз'яснив на зборах посадовців у Києві, що ідея членства України в Альянсі не користується підтримкою більшості українців і, як він висловився деструктивно впливає на ефективність зовнішньої політики України.

Враховуючи це, сказав пан Грищенко, Україна продовжуватиме розвивати свої відносини з Альянсом, але питання про членство наразі знімається з порядку денного.

Партія регіонів та їхні союзники Комуністична партія упродовж останніх років провадили активну політичну кампанію проти курсу України на членство в НАТО.

Активісти цих партій провадили агітаційну роботу, переконуючи виборців у шкідливості і непотрібності пронатівського курсу. Вони влаштовували демонстрації та пікети.

Партія регіонів з союзниками у минулі роки зривала міжнародні навчання за участі України та країн НАТО, голосуючи у Верховній Раді проти дозволу на проведення таких маневрів.

Новини на цю ж тему