Президент Янукович вперше відвідує Львів

Нарада відбудеться у Львівській політехніці
Image caption Нарада відбувається у Львівській політехніці

Президент Янукович вперше після обрання на посаду відвідує Львів, де бере участь у засіданні Ради регіонів. За словами голови президентської адміністрації Сергія Льовочкіна, головна тема зустрічі - інвестиції.

Пан Льовочкін сказав, що те, що нарада відбувається у Львові - важливо, "тому що цей регіон, як і багато інших, потребує інвестування. Там зосереджені найважливіші і найцікавіші архітектурні і музейні пам‘ятки. І для нас дуже важливо, що це сфера туризму, це та складова (як і сільське господарство, наприклад, і як фондовий ринок), які знаходяться в Україні у самому початковому стані".

За словами пана Льовочкіна, зустріч має дати "міцний поштовх" створенню "інвестиційного клімату".

Візит у Львові рекламують на щитах

Як кажуть кореспонденти, багатьох в Україні цікавить сам факт приїзду до столиці Галичини президента, який під час виборів і 2004, і 2010 року не був популярним у тому краї, а більшість голосів на свою підтримку здобув на сході та півдні країни.

За словами кореспондентки УС Бі-Бі-Сі, Львів помітно готувався зустріти президента.

Ярина Капітан каже, що у Львові з‘явилися бігборди із рекламою візиту президента, на яких розміщена інформація про засідання Ради регіонів і написано, що головне питанням того зібрання - інвестиції.

Це вперше у Львові візит президента рекламують на великих щитах.

Засідання Ради регіонів відбувається в головному корпусі Львівської політехніки, де збираються голови всіх обладміністрацій, голови найбільших міст України, члени уряду і все керівництво Львова.

Пан Янукович також оглянув львівській аеропорт, який ремонтують до Євро-2012. Він має також відвідати львіський стадіон та підприємства, привабливі для інвестицій, зокрема, львівську пивоварню та автобусний завод.

Протести

Біля Львівської Політехніки президента Януковича зустріли його прихильники з державними прапорами, а через дорогу стояли кілька сотень прихильників ВО Свобода, яких стримував кордон міліції.

Всеукраїнське об‘єднання "Свобода", яке твердить, що міліція відтіснила їх, але пропустила прихильників Януковича, влаштувало протест проти "антиукраїнської" політики чинної влади.

Міліція заперечує заяви Свободи про застосування сили проти демонстрантів.

А обласна організація Партії регіонів у день візиту пана Януковича до Львова оприлюднила заяву з приводу, як сказано в ній, "чергового деструктивного рішення сесії Львівської обласної ради, яка вирішила не вживати на території Львівщини термін „Велика Вітчизняна війна”.

У заяві Партії регіонів рішення називається "незаконним", "таким, що ображає почуття живих і пам’ять полеглих воїнів", намаганням переписати історію і "неповагою до переважної більшості громадян" України.

Причиною такого рішення обласної Ради вони вважають намагання її лідерів "нажити капітал на вкрай болючих і вкрай небезпечних для цілісності і соборності держави темах".

Рішення "Про відзначення Днів пам’яті жертв другої світової війни" Львівська обласна рада ухвалила за два дні до візиту президента.

Більшістю голосів депутати постановили не вживати термін "Велика вітчизняна війна" як такий, що не відповідає українським історичним реаліям.