Євробачення: Альоша ''щаслива, але є втома''

Альоша виступає у півфіналі
Image caption Виступ Альоші у півфіналі у четвер

Українська представниця на Євробаченні Альоша з піснею "Sweet people" вийшла у фінал конкурсу. У суботу в столиці Норвегії Осло вона виступить 17-тою з 25-ти учасників фіналу.

Багата на нафту Норвегія витратила на організацію конкурсу 31 мільйон доларів, але кілька країн відмовилися від участи – Чехія, Чорногорія, Андорра та Угорщина.

Оглядачі кажуть, що на результати конкурсу може вплинути й фінансова криза, вказуючи, що за греків неохоче голосуватимуть в Німеччині та інших країнах єврозони.

Але організатори сподіваються, що ювілейний 55-тий конкурс побачать 125 мільйонів телеглядачів.

Фавориткою конкурсу вважають 17-річну представницю Азербайджану Сафуру. А от шведська співачка, якій пророкували успіх, вибула зі змагань у півфіналі. Не потрапили до фіналу також Литва, Нідерланди, Словенія, Болгарія і Хорватія.

Альошу, разом зі співачками з Грузії та Вірменії, які вийшли у фінал після змагань у четвер, коментатори назвали «довговолосими богинями з великими легенями».

Керівник української делегації на Євробаченні–2010 Вікторія Романова сказала в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі, що Альоша, попри попередні не надто оптимістичні прогнози щодо її шансів, потрапила до фінального етапу пісенних змагань передусім завдяки власній упевненості у своїх можливостях:

"Було хвилювання, як буває на кожному конкурсі перед кожним стартом. Але одночасно з цим була велика впевненість виконавиці у пісні, у її змісті, у цілому номері. І тому в поєднанні "голос-пісня-виступ" це все, звичайно, й принесло той успіх, який ми зараз маємо".

В. Романова: Альоша нині піднесена, щаслива, сповнена емоцій, сповнена дуже позитивних приємних вражень. Вона отримала багато дуже схвальних відгуків до і після виступу. Але є і втома, бо сьогоднішньому виступові передували два тижні репетицій. Втома є, але така перемога, вихід у фінал дає велику енергію, велику силу на те, щоб іти далі до фіналу і показати найкращий результат.

Бі-Бі-Сі: А як зал сприймав зміст пісні Sweet people та саму Альошу? Раніше преса багато писала про її сценічне вбрання, багато розмов було про її сукню… Як те вбрання сприймалося в поєднанні з піснею і самою співачакою?

В. Романова: Сприймалося дуже добре як у залі серед глядачів, так і у прес-центрі серед журналістів. Було багато схвальних відгуків про зміст пісні, про її меседж. У кожному інтерв‘ю Альошу запитують саме про зміст пісні, тому що пісня неординарна, пісня глибока. І дуже приємно, що преса та фанати звертають увагу саме на те, який зміст виконавиця вклала у цю пісню. Що ж до сценічного вбрання, то Альоша отримала дуже багато схвальних відгуків, тому що вбрання доповнює пісню і створює цілісний образ цього виступу.

Бі-Бі-Сі: А чи немає побоювання, що саме екологічний та громадянський зміст пісні трохи випадає із загального тону,загального настрою Євробачення, яке є набагато «легшим», ніж пісня Альоші?

В. Романова: Я би сказала, що навпаки. Це велика заслуга Альоші, що навіть у такий конкурс розважального характеру вона внесла дуже важливу соціальну ноту.

Новини на цю ж тему