Газпром пропонує Нафтогазу СП

А. Міллер і Ю. Бойко (архівне фото)
Image caption А. Міллер і Ю. Бойко (архівне фото)

Газпром повідомив, що пропонує створити з Нафтогазом спільне підприємство «на паритетних умовах – 50 на 50», назвавши це першим кроком на шляху до об’єднання двох компаній.

У п’ятницю у Москві голова Газпрому Алєксєй Міллер і міністр палива України Юрій Бойко обговорювали питання, пов’язані з можливим об’єднанням Газпрому й Нафтогазу.

За словами пана Міллера, наразі треба визначитися з переліком активів, які можна було внести у спільне підприємство кожною зі сторін.

Така пропозиція пролунала через місяць після того, як російський прем’єр Путін вперше запропонував об’єднання Газпрому і Нафтогазу.

Критики в Україні кажуть, що будь-яке об’єднання означатиме поглинання Газпромом Нафтогазу.

На думку експерта з питань енергетики Богдана Соколовського, який був уповноваженим президента Ющенка з енергетичних питань, наразі невідомо з якою метою створюється спільне підприємство. За його словами, "складається враження, що підводу поставили попереду кобили."

Президент Янукович раніше заявляв, що об’єднання Газпрому і Нафтогазу можливе лише на паритетній основі.

Президент Медвєдєв твердив, що можливе об'єднання окремих "ланок" Газпрому і Нафтогазу "на прагматичній основі".

Міністр Юрій Бойко кілька днів тому запевняв, що будь-яка співпраця з російськими партнерами буде відбуватися виключно на паритетних засадах з урахуванням національних інтересів України.

Новини на цю ж тему