Буковель ''не витримає'' Олімпіаду

Буковель. фото УНІАН

Перебуваючи з візитом у Львові, президент Янукович висловив пропозицію щодо проведення в українських Карпатах зимових Олімпійських Ігор 2022 року. Ішлося, зокрема, про курортний гірськолижний комплекс "Буковель".

Ідею пана Януковича, за повідомленнями, підтримав Національний Олімпійський Комітет України.

Але чи відповідають траси та інфраструктура "Буковеля" критеріям Міжнародного Олімпійського Комітету?

Спортивний коментатор Валентин Щербачов сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що гірськолижна база "Буковель" навряд чи витримає олімпійське навантаження і, що у теперішньому стані вона аж ніяк не відповідає олімпійським стандартам.

На думку пана Щербачова, є всі підстави вважати, що до 2022 року "Буковель" може стати лише висококласною гірськолижною базою середнього класу.

Водночас, ініціатива президента Януковича у співрозмовника Бі-Бі-Сі вселяє неабиякий оптимізм. Мовляв, нарешті влада зверне увагу на модернізацію карпатських гірськолижних комплексів та розбудову відповідної інфраструктури.

Ідеться не лише про "Буковель", що на сьогодні є одним із найякісніших та найдорожчих відпочинкових комплексів в Україні.

Розбудови та серйозних інвестицій, підкреслює Валентин Щербачов, потребують також гірськолижні бази у Тисовці, Славському та під Чернівцями.

Відсутність якісних автотрас, швидкісних тунелів, а ще невирішені питання водопостачання та каналізації – усе це проблеми, розв'язання яких потребує величезних капіталовкладень.

"Якщо ми справді хочемо через 12 років стати господарями зимової Олімпіади, - каже пан Щербачов, - то те, що у "Буковелі" каналізаційні стоки впадають у притоку Прута, інакше як дикунством назвати не можна".

Величезної шкоди усій екосистемі реґіону завдала "волюнтаристська", як каже пан Щербачов, вирубка карпатських лісів. він каже, що схили гірськолижних трас потребують укріплення, тобто нових лісових насаджень.

"Якщо працювати наполегливо, то гіпотетично у "Буковелі" можна було б провести змагання з усіх гірськолижних дисциплін. І не гірше, ніж у Солт-Лейк Сіті", - припускає спортивний оглядач. А в обласному центрі (Івано-Франківську) можна було б збудувати льодовий палац, спорудити санні та бобслейні траси.

Тим часом і в українській пресі, і в національному Олімпійському комітеті наголошують на невеликій імовірності того, що Україна спроможеться прийняти у себе зимову Олімпіаду 2022 - через брак досвіду проведення представницьких міжнародних змагань із зимових видів спорту, браку інфраструктури і найголовніше – через відсутність коштів.

Водночас економічні видання нагадують: нещодавно власник гірськолижного курорту "Буковель", підконтрольного групі "Приват", яку пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським, отримала в концесію на 30 років міжнародний аеропорт Івано-Франківська.