Чим Київ гірший за Відень?

Вже вдруге поспіль найкращим містом у світі за якістю життя став Відень. Київ потрапив лише у другу сотню і опинився на 161-ому щаблі.

Image caption Чим Київ поступається столицям Західної Європи?

Автори рейтингу – американська консалтинґова компанія Mercer - оцінювали міста за 39 критеріями. Серед них – рівень злочинності, якість медичної допомоги, розвиток транспорту, наявність кав’ярень і ресторанів, політична стабільність, транспортна інфраструктура, і навіть кліматичні умови та наявність місць відпочинку.

"Як тебе не любити, Києве мій…"

Київ у рейтинґу найкращих міст для життя обійшов більшість столиць колишнього Радянського Союзу, окрім балтійських. Вільнюс, Рига і Таллінн розмістилися наприкінці першої сотні. Тоді як українська столиця – всередині другої. На п’ять сходинок нижче – Москва, а ще трохи нижче – Санкт-Петербург.

Чому українська столиця не дотягла навіть до першої сотні? Як розповіли Бі-Бі-Сі у громадській організації "Якість життя", їхні дослідження свідчать, що Київ часто поступається навіть українським містам за багатьма показниками.

Голова ради організації Олександр Ладигін каже, що не пам’ятає жодного разу, коли б Київ за результатами досліджень його організації посів перше місце.

"Ми там проводили опитування в деяких містах щодо якості обслуговування в мережах супермаркетів. Він і на Україні з точки зору показників якості далеко не завжди найкращий, незважаючи на те, що столиця і все таке інше", - розповідає пан Ладигін.

Пан Ладигін пояснює це кількома причинами. По-перше, це - прорахунки в роботі міської влади, по-друге, специфіка столиці як такої. Це і постійний притік людей, і чимала кількість об’єктів, які не підпорядковуються міській владі.

Втім, пан Ладигін визнає, що з подібними проблемами стикаються усі столиці, і в багатьох містах їх успішно вирішують. Ще одна проблема, на його думку – це недбале ставлення до міста самих його мешканців.

Про те, що кияни не люблять свого міста розповідає і столичний скульптор Костянтин Скретуцький: "І ставлення до навколишнього простору дуже таке, що «це не моє, чому я це буду покращувати?".

У пана Скретуцького своя концепція як "Зробити Київ красивим". У столиці він відомий своїми скульптурами "Балерина" на вулиці Стрітенській, "Кіт з виделок" на Золотих воротах та "Їжачок у тумані". Скульптор розповідає, що треба змінити у Києві, щоби підвищити якість життя: "Наприклад, зруйнований пішохідний перехід чи тротуар, чи десь стоять взагалі ніяк не прив’язані до архітектури споруди, там кіоски і таке інше. Зробити гарні урни, лавки, зрежисерувати напрямки руху пішоходів, паркування".

Відлік з Нью-Йорка

Автори рейтингу найкращих за якістю життя міст за точку відліку щоразу беруть американський Нью-Йорк. Він автоматично отримує 100 балів, а решту міст порівнюють із ним.

Image caption Палац Бельведер у Відні

Сам американський мегаполіс на сорок дев’ятому місці, а у першій десятці домінують європейські міста: сім з десяти. Лідером вже вдруге поспіль стає Відень. Про те, чим австрійська столиця відрізняється від українських міст розповідає львів’янка Ірина після більш ніж двох років життя у Відні. За її словами, Відень одразу вражає своєю соціальністю та космополітизмом.

"Просто місто створене для того, щоб люди себе почували зручно та комфортно у будь-якій ситуації. Ще що дуже приємно у Відні – це космополітизм міста. Тобто непотрібно взагалі часу для адаптації, приїжджаєш у місто і починаєш себе відчувати мешканцем місто з першого дня перебування", - розповіла Ірина.

Вперше свій рейтинґ компанія Mercer оприлюднила у 2007 році, відтоді він став щорічним. Перелік, за словами його авторів, покликаний допомогти керівництву потужних міжнародних компаній оцінити умови роботи своїх співробітників, правильно підібрати персонал та визначити рівень його оплати.