Тривають протести харківських екологів

Протести в Харкові

За повідомленням харківських екологів, на початку тижня тривали зіткнення у парку Горького між противниками спорудження тут дороги і муніципальною охороною, яка намагалася розігнати учасників протесту.

Як повідомляє кореспондентка Бі-Бі-Сі у Харкові, вони прикували себе ланцюгами до дерев, на деяких із них перебувають альпіністи.

В результаті зіткнень серйозної травми зазнала літня жінка, яку швидка відвезла до лікарні.

Один із керівників Української Гельсінської групи Євген Захаров в інтерв’ю Бі-Бі-Сі нагадав, що це не політична акція, а крик душі людей, яким дорогий ліс.

Він також послався на відсутність реакції міліції, прокуратури на незаконні, за його словами, дії муніціпальної охорони.

Пан Захаров припустив, що місцева влада ще жорсткіше буде домагатися досягнення своєї цілі, і не зупинитися перед вирубленням багатьох сотень віковічних дерев в одному з найулюбленіших місць відпочинку харківських мешканців.

Правозахисник також висловив сподівання на відповідну реакцію УЄФА, куди харківські екологи надіслали лист протесту.

Харків – одне з українських міст, де мають бути проведенні фінальні матчі Євро-2012.

За повідомленнями з Харкова, на вулицях міста дедалі частіше можна побачити авто із зеленими стрічками, як символами боротьби на захист дерев.

Тим часом місцева влада стверджує, що вона має всі необхідні для спорудження дороги документи і буде дотримуватися Генерального плану забудови міста.

Натомість керівництво обласної адміністрації обіцяє розбити парк сімейного відпочинку.

Його планують відкрити 2012 року.