Українську міліцію звинувачують у тортурах

Протест
Image caption Студенти протестують у Києві проти тортур у провоохоронних органах

Уповноважена парламенту з прав людини Ніна Карпачова наголошує, що випадки знущання над людьми в органах, які мають їх охороняти, є непоодинокими.

Президент Віктор Янукович в законопроекті щодо принципів внутрішньої і зовнішньої політики одним з головних пріоритетів в гуманітарній сфері назвав турботу про людину, її розвиток, захист прав і свобод.

Ця теза, нагадують експерти, є не новою і висловлювалася і раніше з вуст українських чільників.

Про це говорив і Леонід Кучма, і Віктор Ющенко. Але нині, за збігом, вона пролунала, коли у Шевченківському райвідділі міліції Києва загинув 19-річний студент Ігор Індил.

1 червня біля цього відділку пройшла акція протесту проти дій міліції у зв'язку із загибеллю студента.

Представники міліції заявили, що студент помер через те, що впав, перебуваючи у нетверезому стані.

Водночас Верховна Рада, як заявив її спікер Володимир Литвин, планує заслухати звіт керівництва МВС щодо причин загибелі хлопця.

Image caption Міліціонери своєї провини не визнають і стверджують, що хлопець помер після того, як упав

Фракція БЮТ зажадала негайної доповіді керівників МВС і Генпрокуратури Анатолія Могильова і Олександра Медведька і заявила про необхідність створення Тимчасової слідчої комісії для вивчення цього питання, стверджуючи, що подібні незаконні дії набувають системного характеру.

Водночас і Уповноважена з прав людини Верховної Ради Ніна Карпачова теж сказала, що смерть студента – це не перший випадок порушення прав людини у Шевченківському райвідділі і закликала провести розслідування і вдатися до невідкладних кадрових змін.

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко переконаний, що свавілля, як він сказав, правоохоронних органів є найбільшою загрозою для громадян України.

Стверджуючи, що ледь не щодня мас-медіа повідомляє про брутальні та незаконні дії працівників міліції у різних регіонах щодо громадян.

Тим часом у середу працівники Шевченківського райвідділу запрошують до себе журналістів, аби вони, як стверджують правоохоронці, переконалися у невинності міліціонерів.