Звільнили замміністра, якому закидають хабар

Микола Азаров
Image caption Микола Азаров обіцяє боротися з корупцією

Кабінет Міністрів звільнив заступника міністра охорони навколишнього природного середовища Богдана Преснера, якого напередодні затримали під час отримання хабаря.

Про звільнення на засіданні Кабміну оголосив прем'єр-міністр Азаров.

"Вчора рішенням уряду він звільнений з посади за порушення присяги держслужбовця, а правову оцінку йому дасть суд", - сказав прем’єр-міністр.

Пан Азаров також сказав, що у випадку із заступником міністра сталася серйозна кадрова помилка, а причетні до неї посадові особи понесуть відповідальність.

Він також наголосив, що в подібних випадках не буде жодних винятків ні для кого незалежно від політичної приналежності: "Я прошу запам’ятати: політичної індульгенції ні в кого не буде".

Тоді ще заступника міністра охорони навколишнього природного середовища Богдана Преснера затримали при отриманні хабаря в особливо великому розмірі.

За повідомленнями українських ЗМІ, йдеться про суму в 200 тисяч доларів, за яку екс-заступник міністра начебто мав сприяти у призначенні на посаду керівника обласного рівня.

У Генпрокуратурі повідомили, що одразу після затримання у пана Преснера стався гіпертонічний криз, тобто він перебуває на лікарняному, але під охороною. Запобіжний засіб визначать у найближчі години.

Image caption У хабарництві підозрюють вже екс-заступника міністра

Блок Литвина відкликає свого міністра?

Деякі депутати у Блоці Литвина заявляють про намір відкликати призначеного за їхньою квотою міністра охорони навколишнього природного середовища Віктора Бойка.

Утім, поки що фракція має намір лише заслухати міністра. Засідання, на яке запрошували урядовця, відбулося у вівторок, але пан Бойко на нього не з’явився, заявивши, що він на лікарняному.

Депутати від Блоку Литвина мають запитання до міністра, щодо принципів формування керівного складу відомства, а також щодо призначення керівництва підрозділів на місцях.