Янукович у 100 днів звернеться до народу

Президент Віктор Янукович
Image caption Експерти кажуть, що пан Янукович сконцентрував владу в своїх руках

Президент Янукович має у четвер звернутися до українського народу з посланням з нагоди 100 днів свого президентства. Очікується, що він подасть нове бачення економічного розвитку країни, стратегічних взаємин з Росією і ЄС, розвитку в гуманітарній сфері.

Напередодні він оголосив про початок економічних реформ.

Опозиція вже назвала «провальними» 100 днів президентства Януковича, сказавши, що він не виконав жодної зі своїх передвиборчих обіцянок, зокрема, у питанні пенсій і зарплатні, і у багатьох напрямках здав національні інтереси України.

Засідання відбудеться в палаці Україна в Києві, і, як передбачається, буде дуже помпезним – із запрошенням голів дипломатичних місій, губернаторів, діячів культури і науки.

Тим часом опозиційні депутати Верховної Ради заявили, що вони проігнорують засідання, кажучи, що не хочуть своєю присутністю висловити підтримку, як вони твердять, «антидемократичному, антидержавницькому» курсові президента.

Навпаки - керівництво Київради, можливо, побоюючись дамоклевого меча з боку уряду, взагалі скасувало засідання Ради у зв’язку з подіями в палаці Україна.

Водночас експерти відзначають, що несприятливим тлом для послання президента, який оголошував пріоритетом боротьбу з корупцією, стало звільнення заступника міністра охорони довкілля Богдана Преснера за отримання хабара у розмірі 200 тисяч доларів.

А також загибель 19-річного студента у Києві в райвідділі міліції.

Кілька сайтів повідомило, з посиланням на документи, що деякі місцеві органи влади до 100 днів Віктора Януковича дали завищені показники своєї діяльності за останній період.

Експерти відзначають, що за 100 днів Віктор Янукович сконцентрував владу у своїх руках.

Верховна Рада у четвер ухвалила законопроект Про засади внутрішньої і зовнішньої політики, поданий президентом Януковичем. За законопроект проголосували 253 депутати: окрім ПР, комуністів і Блоку Литвина документ також підтримали 23 депутати від БЮТ і 10 від НУНС.

Із закону, який було ухвалено у першому читанні, зокрема, вилучено пункт про набуття Україною членства в НАТО.

Форум Бі-Бі-Сі тут

Досягнення

Серед позитивних результатів аналітики відзначають підписання угоди з Росією щодо демаркації державного кордону, заяви про пріоритетність європейської інтеграції, хоча тут є чимало скептиків, створення Комітету економічних реформ.

Член фракції ПР Владислав Лук’янов сказав Бі-Бі-Сі, що, коли будуть такі ж темпи розвитку, то Віктор Янукович залишиться і на другий термін президентства:

«Він зробив такий прогрес в економіці, зупинив падіння України в прірву. Безумовно, він переможе другий раз».

Тим часом критики, зокрема серед опозиції, стверджують, що президент не виконав жодної з обіцянок, які він давав під час інавгураційної промови. Зокрема, в соціальній сфері.

Критика

Як сказав Бі-Бі-Сі член фракції БЮТ Володимир Бондаренко, пан Янукович за три місяці здав національні інтереси України, змінив зовнішньополітичний курс держави:

«Він мав унікальну можливість об’єднати Україну. На жаль, він зробив кроки щодо Чорноморського флоту, не сприйняті ні на заході, ні в центрі України, Також кроки щодо фактичного знищення української мови і запровадження російської. Він робить взаємовиключні заяви щодо Росії і Європи.»

Політичний експерт Володомир Фесенко теж вважає , що укладена паном Януковичем харківська угода щодо ЧФ в обмін на газ залишається потенційно небезпечною для його президентства.

Тим часом експерти нагадують, що за 100 днів Віктора Януковича були не лише політичні і економічні перемоги і поразки.

Великий резонанс у населення викликало падіння на Віктора Януковича вінка у Парку слави у Києві під час підходу до Монументу українського і російського президентів.

Близько двох мільйонів людей відвідало сайт з цим відео.

Новини на цю ж тему