Янукович полетів молитися на святий Афон

Афон

Президент Віктор Янукович у неділю перебуває із робочою поїздкою у Греції.

В Афінах український президент зустрівся із президентом Греції Каролосом Папульясом і закликав до поглиблення торгівельно-економічної співпраці.

Віктор Янукович, окрім переговорів із президентом Греції, планує здійснити паломництво на святу гору Афон.

Греція перебувала на межі фінансового банкрутства, однак завдяки кредитам Міжнародному валютному фонду почала долати наслідки кризи. Внаслідок кризи торгівельні відносини двох країн зазнали суттєвого скорочення.

Віктор Янукович запропонував Греції залучати українські підприємства до проектування і будівництва нафто- і газопроводів. Перспективною він також назвав співпрацю у галузі машино- і суднодубування та відновлюваних джерел енергії.

"Вважаю, що для України важливий досвід грецьких компаній, що брали участь у реалізації проектів в рамках підготовки до Олімпіади в Афінах у 2004 році", - сказав Віктор Янукович, якого цитує його прес-служба .

Разом із президентом до Греції вирушили міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін, його заступник з питань діяльності правоохоронних органів Геннадій Васильєв.

До делегації також увійшли священники Української православної церкви (МП), адже українська делегація запланувала побувати на Афоні.

Свята Гора Афон – це окрема адміністративна одиниця Грецької Республіки, яка об’єднує 20 православних монастирів, що із 14 століття перебувають під юрисдикцією Константинопольського Патріарха.

Афон – гора висотою 2033 метри над рівнем моря. Для православних усього світу це одне із головних святих місць.

Віктор Янукович не вперше на Афоні. Востаннє він здійснив паломництво на початку президентської виборчої кампанії наприкінці 2009 року.

Після повернення із святих місць журналісти помітили на його руці чорний браслет. Віктор Янукович пояснив, що це подарунок старців Афона.

Тоді ж кандидат у президенти сказав, що не зніматиме браслета ніколи, бо вірить, що ця святиня йому допомагатиме.

Традицію відвідувати Афон мали і колишній президент Віктор Ющенко, і колишній голова уряду Юлія Тимошенко та інші відомі політики.

Віктор Янукович значної уваги надає подібним місцям.

Одним із улюблених для нього є Святогірська Лавра у Донецькій області. Донецькі історики, яких цитує тижневик „Український тиждень” кажуть, що за однією із версій, монастир започаткували не старці із Києво-Печерської Лаври, а вихідці зі святої гори Афон, оскільки поховання ченців дуже схожі на грецькі.

7-8 червня Віктор Янукович також планує взяти участь у саміті, присвяченому взаємодії і заходам безпеки в Азії, що проходитиме у турецькому Стамбулі.