У підручнику Табачника Бандера – ''колабораціоніст''

Дмитро Табачник
Image caption Міністр освіти пояснив, яким має бути підручник з історії.

Міністр освіти Табачник пропонує у новому підручнику історії, створення якого він ініціював, назвати Бандеру і Шухевича "колабораціоністами".

У статті під назвою "Яким повинен бути підручник історії"», оприлюдненому кілька днів тому на вебсайті Партії регіонів, пан Табачник пише, що "історично коректний текст" з "беззаперечними" фактами повинні написати політологи, історики та вчителі.

Стаття Табачника тут

Обговорити на форумі Бі-Бі-Сі

На думку пана Табачника, який відомий тим, що підтримує радянський виклад історії, не можна заперечувати ролі Сталіна як головного командувача армії, яка перемогла у війні.

Натомість Бандера і Шухевич, пише далі Табачник, «залишаться в історії як націоналісти і організатори масових убивств, але також будуть назавжди заплямовані колабораціонізмом».

На підтвердження своєї думки пан Табачник твердить, що «державна правонаступність починається від УРСР», а тому, твердить він, люди, які воювали проти радянської України «є колабораціоністами».

Після обрання президентом Віктора Януковича Донецький суд визнав незаконними укази президента Ющенка про присвоєння знання Героя України Степану Бандері та Роману Шухевичу, хоча президент Янукович указів свого попередника не скасовував.

Попри суперечливі оцінки ролі Степана Бандери в історії України, він є символом українського націоналізму та боротьбу за незалежність.

Роман Шухевич був головнокомандувачем Української повстанської армії та одним з керівників Організації українських націоналістів.

Бандера сидів у німецькому концтаборі з 1942 по 1944 рік невдовзі після того, як бандерівці проголосили незалежну українську державу у Львові 30 червня 1941 року.

"Колаборанти"

Історик Орест Субтельний каже, що стосовно терміну «колаборації» важко уникнути його політичного навантаження.

Якщо подивитися на історію Другої Світової, множинність фактів колаборації приголомшує: «колаборували» Франція, Норвегія та Швеція, Хорватія та Румунія, Словаччина та Угорщина.

«Ясно, що були акти колаборації, але Радянський Союз теж колаборував впродовж 1939-1941 років”, - каже Орест Субтельний.

Новини на цю ж тему