Кримчанці заборонили хіджаб на паспортне фото

Мусульманки намагаються добитися права фотографуватися в хіджабі на паспорт у багатьох європейських країнах
Image caption Мусульманки намагаються добитися права фотографуватися в хіджабі на паспорт у багатьох європейських країнах

Окружний адмінсуд Києва відмовив 25-річній кримчанці Сусанні Ісмаїловій в праві вклеїти в український паспорт свою фотографію в хіджабі.

Хіджаб - це традиційна хустина, яку деякі мусульманки носять постійно, крім тих випадків, коли вона вдома в оточенні сім’ї. В ісламській традиції є й багато інших головних уборів для жінок.

Відповідачем за позовом Сусанни Ісмаїлової виступало Міністерство внутрішніх справ, згідно з одним із наказів якого людина на фото в паспорті повинна бути без головного убору.

Жінка у відповідь стверджує, що хіджаб – це не головний убір, а невід’ємний атрибут мусульманської жінки, і змусити зняти його – означає підштовхнути до гріха і образити її релігійні почуття.

Однак суд вирішив, що права мусульманки цим наказом не обмежуються, а отже, дівчата будуть змушені і далі фотографуватися без хіджаба. В МВС повністю задоволені рішенням суду, заявляючи, що закон має бути одним для всіх.

Сама Сусанна говорить, що засмутилася, бо це рішення створює для неї й певні життєві проблеми. Маючи на руках фактично недійсний паспорт, бо ж там немає фото після досягнення 25-річного віку, жінка не може отримати грошової допомоги на своїх дітей, яких у неї троє.

Однак незважаючи на це, коритися рішенню суду не вона збирається і має намір подавати апеляцію.

Адвокат дівчини Енвер Умеров в інтерв’ю Бі-Бі-Сі повідомив, що почав готувати апеляцію, про що вже встиг повідомити суд телеграмою.

"Ми не збираємось здаватися і обов’язково будемо судитися й надалі!" - заявив адвокат.

Він переконаний наказ суперечить ст. 3 закону про свободу совісті, а також ст. 35 Конституції, яка гарантує громадянам можливість безперешкодно відправляти релігійні обряди.

Пан Умеров каже, що тепер суди можуть захлинутися від позовів більше тисячі мусульманок зі всієї України, які теж збираються відстоювати свої права на паспортне фото в хіджабі.