Хто зламав тризуб на Говерлі?

Говерла

Оперативно-слідча група УМВС Івано-Франківської області здійснила сходження на Говерлу, щоб з’ясувати причини пошкодження встановленого на вершині тризуба.

Слава Угринюк, кореспондент Бі-Бі-Сі в Івано-Франківську розповіла про інцидент, який багатьом одразу нагадав про акцію, влаштовану представниками проросійської організації три роки тому.

С.Угринюк: Як стало відомо з інтернет-повідомлень, тризуб пошкоджений з обох сторін - з однієї більше, з іншої частково. У мережі пишуть, що тризуб пошкодили невідомі, проте місцеві правоохоронці говорять, що заявляти про це передчасно. Вони говорять, що дізналися про пошкодження тризубу теж з Інтернету, після чого почали з’ясовувати ситуацію, отримали знімки зруйнованої скульптури. Однак назвати те, що сталося чи вандалізмом, чи хуліганством поки що не беруться.

Бі-Бі-Сі: Коли, власне, все це сталося і чи висуваються якісь інші версії?

С.Угринюк: Це сталося за кілька днів до того, як з’явилася інформація в Інтернеті. У міліції є версія, що цю композицію могла зруйнувати стихія. Серед версій - можливо, що це вандалізм або хуліганство. Про це так активно заговорили тому, що подібний випадок був у 2007 році, але тоді відповідальність на себе взяла організація Євроазійський союз молоді. Її активісти тоді розмістили відео, повідомлення про наругу над цим державним символом на Говерлі, але тоді композиція ще не мала статусу державного символіки. Зараз, коли у 2008 році знову встановили подібну композицію, вона мала статус державного символу. Якщо з’ясують хто це зробив, то за це буде більша відповідальність перед правоохоронними органами.

Бі-Бі-Сі: Чи виділили якусь слідчу групу, яка цим займатиметься?

С.Угринюк: Так, сьогодні на Говерлу вирушає слідча оперативна група, у її складі правоохоронці, а також фахівці, які проектували цю композицію. Вони зможуть оцінити, що саме сталося – це хулігани чи природна стихія.

Бі-Бі-Сі: Чи був розголос у суспільстві з цього приводу?

С.Угринюк: На Прикарпатті особливого розголосу немає. Жодна політична сила поки що не висловилася про те, що сталося на Говерлі. Однак у приватних розмовах представники політичних партій кажуть, що будуть пильно стежити за тим, як іде слідство і як правоохоронці будуть розслідувати цю справу. Хоча вони теж припускають, що статися може різне.