Албанія скасувала візи для українських громадян

Албанія
Image caption Українським туристам поки важко діставатися в Албанію

Албанія скасувала для українців візи на час туристичного сезону - з 30 травня по 30 жовтня.

Раніше це зробила також Хорватія, яка є одним із улюблених напрямків відпочинку для багатьох туристів.

Але на відміну від Хорватії, в Албанію українців їздять поки що мало.

Такі тури пропонують лише окремі турагенції. Директор однієї з них Катерина Клепик в інтерв'ю Бі-Бі-Сі пояснила, чому Албанія ще не популярна серед українців, і чому туди варто їхати.

К. Клепик: Українців в Албанію їздить мало, як і взагалі мало хто раніше їздив в Албанію. Але з того часу, як Албанія увійшла до НАТО, та країна за моїми спостереженнями змінилася. В'їжджаєш до країни і не зрозуміло – чи це будівельний майданчик, чи це країна. Будується відразу все. Неймовірно красиві будинки. Автобан повністю через всю країну. Туди хтось вкладає дуже великі кошти. Будують турки і будують італійці.

Бі-Бі-Сі: На який рівень сервісу може розраховувати гіпотетичний український турист в Албанії?

К. Клепик: Країна, я б сказала, ще з невисоким рівнем розвитку. Тобто, сервіс буде достатньо "ненав'язливий". Але іноді цей сервіс можна порівняти навіть з грецьким. Країна мусульманська. Але залишки соціалістичного життя практично стерли релігійні… Це нетипово для мусульман – там немає ніяких радикальних проявів тієї віри. Дуже гарна природа. Дуже цікава їжа, до речі. Вона схожа і на грецьку, і на чорногорську, тому що країна одним кінцем упирається в Чорногорію, іншим виходить на Грецію. Є три великі курорти. Це морські курорти. Там є Егейське море і Адріатичне море.

Бі-Бі-Сі: Як зараз можна дістатися туди з України? Чи літають в Албанію чартерні авіарейси?

К. Клепик: Ні. Ми будемо літати до Чорногорії, до Тівата, іншого шляху немає. До Тірани (столиця Албанії) у нас є літак з Києва, але не чартерний, а рейсовий. І тому він буде достатньо дорогим для туриста.

Бі-Бі-Сі: Тобто, якщо немає чартерних рейсів, відпочинок в Албанії, порівняно з іншими країнами, куди чартери літають, може бути дорожчим?

К. Клепик: Може бути. Але є багато людей, які об'їздили дуже багато країн… Албанія дуже довго була закритою країною… Відповідно, сьогодні є люди, які цікавляться, яким цікаво побачити щось нове.