Чи ухвалить Рада податковий кодекс Азарова?

azarov
Image caption Микола Азаров: це справжня податкова реформа

Спікер парламенту Володимир Литвин підтвердив вірогідність ухвалення нових податкових і бюджетних кодексів від уряду прем'єра Миколи Азарова до кінця поточної сесії.

За день до цього Микола Азаров заявив, що новий бюджетний кодекс передбачає більшу децентралізацію управління фінансами, а податковий - зменшення кількості найменувань податків.

За словами Миколи Азарова, кількість загальнодержавних податків, згідно з проектом нового податкового кодексу, зменшується на 12 одиниць.

"Це інноваційний документ, це справжня податкова реформа, яка принципово покращить інвестиційний клімат України і внесе нашу державу у рейтинг економічних свобод і привабливості для ведення бізнесу", - заявив керівник уряду.

Міністр фінансів Федір Ярошенко сказав, що податковий кодекс передбачає на період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року податкові канікули для суб'єктів малого і середнього бізнесу.

В цьому кодексі можуть також з’явитися норми, які передбачають, наприклад, здешевлення будівництва житла за рахунок звільнення компаній від податку на додану вартість.

Оглядачі відзначають, що проект податкового кодексу винесено на ухвалення Верховною Радою без широкого експертного обговорення, інформація про його зміст стала відома лише в останні дні.

А в середовищі дрібного бізнесу в Україні досі залишається неводоволення від великої кількості перевірок, які влаштовує податкова інспекція, накладаючи чималі штрафи за виявленні порушення.

Михайло Бродський, голова Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва запевняє, що в Україні 90 відсотків українського бізнесу перебуває в тіні.

Однак за даними першого заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової, рівень тіньової економіки в України – близько 50 відсотків.

Президент Віктор Янукович 2 червня оголосив перший етап реформ в Україні.

Він також заявляв, що вимагатиме "швидкого реформування вітчизняної податкової системи", яку назвав "однією з найбільш складних і непрозорих у світі".