Останнє поновлення: П'ятниця, 11 червень, 2010 p., 09:09 GMT 12:09 за Києвом

На ''Коронації слова'' переміг роман пенсіонерки

Вручення нагороди Я.Бакалець

Вручення нагороди Я.Бакалець

Переможницею відомого в Україні літературного конкурсу ''Коронація слова'' стала Ярослава Бакалець, якій понад 70 років, з історичним романом ''Із сьомого дна'' про добу Богдана Хмельницького.

Цього року літературний конкурс, засновником якого є голова кондитерської компанії Крафт Фудз Україна, відсвяткував своє десятиріччя.

Літературні знавці були вражені висвітлення добра і зла в романі переможниці. Твори на конкурс подаються анонімно.

Це доба Богдана Хмельницького, майже останні дні життя Богдана, і потім боротьба за владу козацької старшини.

Ярослава Бакалець про свій роман

Розповідаючи про свій роман, пані Бакалець, яка 10 років працювала вчителькою української літератури у сільській школі, зауважила, що з історичними подіями доби Богдана Хмельницького можна провести багато паралелей із сучасністю, і декотрі з них вона намагалася підкреслити у своєму творі.

"Це доба Богдана Хмельницького, майже останні дні життя Богдана, і потім боротьба за владу козацької старшини. Взагалі-то цікаво, для мене – цікаво, але я не знаю, що скаже читач", - розповіла письменниця.

Ярослава Бакалець в інтерв'ю Бі-Бі-Сі розповіла, що насправді написала свій роман у співавторстві з Ярославом Ярішем - своїм племінником.

Ярослав Яріш - сільський бухгалтер, який водночас сам є автором трьох книжок, і, зокрема, кілька років тому був дипломантом конкурсу "Коронація слова", каже, що допоміг пані Бакалець "розбавити класично-історичні напрацювання містикою й еротикою".

Історичні романи цього року у конкурсі "Коронація слова" були особливо відзначені.

Другу премію отримав Тимур Литовченко із твором "Орлик, син Орлика" - про сина Пилипа Орлика – Григорія, який у вісімнадцятому сторіччі став відомим державним і військовим діячем Франції.

Третю премію вручили Мирославі Замойській зі Львова за роман "Гонихмарик".

Один із найвідоміших літературних конкурсів "Коронація слова" цього року святкує своє десятиліття. Конкурс проводиться щороку і експерти звертають увагу на його особливу систему оцінки. Як розповів директор конкурсу Олексій Власов, автори подають свої твори обов’язково під псевдонімами.

"Як тільки ми отримуємо роботу, одразу відокремлюється сам текст твору від всієї інформації, яка може вказати на особу автора", - пояснив пан Власов.

Свої твори може надіслати кожен охочий. Доробки одразу копіюють у двох примірниках, які читають незалежні експерти. Вони не знають, хто насправді є автором. Інтригу тримають до самого оголошення лауреатів конкурсу. Іноді під жіночим псевдонімом може опинитися чоловік і цим абсолютно збити з пантелику організаторів конкурсу.

Серед гостей "Коронації слова" цього року був відомий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі він сказав, що любить читати українські книжки і у кожній з них шукає свого особливого героя.

За словами пана Зануссі, українська література зараз часто перекладається і дуже популярна в Польщі, бо у цій країні зараз хвиля великого зацікавлення і симпатії до України.

Українська література зараз часто перекладається і дуже популярна в Польщі, бо у цій країні зараз хвиля великого зацікавлення і симпатії до України.

Кшиштоф Зануссі, режисер

"Ми дуже хочемо, щоб біля нас була вільна Україна зі своєю культурою і типом людини, який буде не схожий ні на поляка, ні на росіянина. Власне, такого українця ми чекаємо і шукаємо у ваших книжках", - розповів режисер.

Крім нагороди за найкращий роман року, свої корони також отримали переможці у номінації "Кіносценарії", "П’єси" та "Пісні про кохання".

До десятиріччя "Коронації слова" також був проведений конкурс на найкращі роман, сценарій та п'єсу серед переможців минулих років. Їм вручили нагороди у спеціально започаткованих для цього "гранд-номінаціях".

Корону за гранд-роман отримав Володимир Лис зі "Століттям Якова", за гранд-сценарій - Юлія Боднарюк із "Атестацією", а за гранд-п'єсу - Валентин Тарасов із твором "Кар'єра".

Засновник конкурсу Юрій Логуш сказав, що за 10 років конкурс відкрив 175 імен, а лауреати видали 100 романів, 7 фільмів і 6 п’єс.

На конкурсі "Коронація слова", на який подаються романи, кіносценарії, п’єси та пісенна лірика про кохання, свого часу перемагали Василь Шкляр, Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Марія Матіос.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS