Суд забрав мисливські угіддя Лозінського

Віктор Лозінський
Image caption Колишній депутат Лозінський здався у березні після того, як 8 місяців переховувався

Київський апеляційний господарський суд зобов'язав повернути у державну власність мисливські угіддя у Кіровоградській області загальною площею 26,4 тисяч гектарів. Рішення є першим у судовій справі проти Віктора Лозінського.

Суд погодився із аргументами позову Генеральної прокуратури України щодо протизаконного придбання товариством з обмеженою відповідальністю "Мисливське господарство "Голованівське" права на користування угіддями.

Прокуратура встановила, що їх було надано приватним структурам, пов'язаним із тодішнім депутатом Лозінським, із порушенням вимог чинного законодавства.

Рішення про оренду ухвалила 21 березня 2008 року Кіровоградська міська рада.

Полювання у мисливському господарстві "Голованівське" отримало гучний резонанс торік у червні, коли в українських ЗМі з'явилися повідомлення про загибель місцевого мешканця.

До трагічного інциденту із 53-річним Валерієм Олійником виявилися причетними депутат, обраний за списком БЮТ, Віктор Лозінський, прокурор Голованівського району Євгеній Горбенко та начальник місцевого райвідділу міліції Михайло Ковальский.

3 червня 2009 року Верховна Рада позбавила Лозінського депутатських повноважень за його власною заявою.

Після звинувачення у скоєнні тілесних пошкоджень, що призвели до смерті Олійника, екс-депутат зник і був оголошений у міжнародний розшук.

На тлі передвиборчих баталій справа набула політичного забарвлення і навіть міждержавного забарвлення через припущення про імовірне перебування утікача в Ізраїлі.

Через 8 місяців переховування 1 березня 2010 року Лозінський сам прийшов у Генпрокуратуру, де його було затримано. Печерський районний суд Києва ухвалив рішення щодо арешту екс-депутата на 2 місяці.

У квітні Генпрокуратура завершила досудове слідство у кримінальній справі за звинуваченням Лозинського у вбивстві, термін його утримання під вартою подовжено до 1 липня.

Окрім Лозінського у даній справі заарештовано ще три особи – лісничий та два працівники МВС. Колишнього прокурора Голованівського району звільнено, як і начальника Голованівського РВВС.