Рада відмовила прокуратурі щодо недоторканності

Голосування у ВР
Image caption Коаліція не позбавлятиме недоторканності своїх колег?

Верховна Рада відмовила Генеральній прокуратурі у позбавленні недоторканності членів фракції НУ-НС Юрія Гримчака та Андрія Парубія. Експерти прогнозують, що справа "заглохне", бо депутати не ризикнуть створювати прецедент.

Представлення спікер Литвин повернув Генпрокуратурі напередодні. Ще раніше повернути документ Генпрокуратурі рекомендував регламентний комітет парламенту.

У самій прокуратурі не виключають, що буде повторне звернення до Верховної Ради. Поки що там вивчатимуть причини, через які парламент повернув подання.

Партія регіонів не створить прецеденту?

Водночас експерти сумніваються в тому, що депутатів від НУ-НС таки позбавлять недоторканності.

Як розповів в інтерв’ю Бі-Бі-Сі політолог Михайло Бесараб, це може створити прецедент, про небезпечність якого вже говорять і у самій Партії регіонів.

"Якщо депутатів позбавлять недоторканності, це буде певний прецедент, зокрема, Ландик про це в одному зі своїх інтерв’ю говорив. Це буде прецедент, який може колись бумерангом вдарити по депутатах Партії регіонів, адже колись вони теж можуть перейти в опозицію", - розповів пан Бесараб.

На думку політолога, якби були серйозні наміри позбавити недоторканності депутатів Гримчака та Парубія, то це питання вже було б проголосоване: "Якщо ж такого рішення немає, то навряд чи прокуратура і депутати повертатимуться до цього питання".

Пан Бесараб також не виключає, що питання про недоторканність Кримчака та Парубія може перетворитися на "дамоклів меч", який влада створила для опозиції.

"Мовляв, у будь-який момент ми можемо повернутися до розгляду цього питання. А потім продемонструвати не результативне голосування як свою поступку опозиції", - пояснив політолог.

Прокуратура порушила карну справу проти Гримчака та Парубія у зв’язку із подіями у Верховній Раді 27 квітня. Тоді опозиція намагалася завадити ратифікації "харківських угод" щодо продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Image caption Сутички в Раді під час ратифікації угоди про ЧФ

Голосування проходило у вкрай напруженій обстановці із бійками, жбурлянням яєць та димових шашок. Кілька депутатів були травмовані.

Опозиціонери різко розкритикували те, що карну справу порушили лише проти депутатів НУ-НС, тоді як на численних фотографіях та відео-матеріалах видно, що у безладах брали участь члени парламенту і від влади, і від опозиції.

Депутати Гримчак та Парубій оскаржили дії прокуратури в Печерському райсуді Києва. Суд мав розглянути скаргу на початку червня, але засідання перенесли на 17 червня.

Новини на цю ж тему