Хорошковський каже, що продасть медіа-бізнес

Валерій Хорошковський
Image caption Голова СБУ Валерій Хорошковський є власником Inter Media Group

Голова СБУ Валерій Хорошковський заявив під час телеефіру, що готовий продати свої медійні активи.

Керівник СБУ під час програми Шустер Live відповідав на закиди депутата від Нашої України–Народної Самооборони В’ячеслава Кириленка стосовно того, що бізнесмен не може очолювати службу безпеки країни, і що пану Хорошковському доведеться вибирати між посадою та бізнесом.

«Я вже вибрав. Я пропоную продаж (бізнесу). Купуйте,» - заявив голова СБУ.

Валерію Хорошковському також довелося відповідати на звинувачення у зацікавленості та упередженості під час розслідування ситуації щодо розподілу частот на мовлення.

Власник 5 каналу Петро Порошенко закликав голову СБУ тимчасово залишити посаду на час розслідування, якщо відповідну слідчу комісію буде створено у Верховній Раді. Пан Порошенко також заявив, що діяльність голови СБУ шкодить інтересам України:

«Я вам пропоную абсолютно прозору річ, європейську – на період проведення розслідування, а я переконаний, що парламент має створити тимчасову слідчу комісію – Ви маєте бути відсторонений від посади голови СБУ. Ваші дії, на сьогоднішній день, я не знаю, це викликано непрофесіоналізмом чи корупційним інтересом, суттєво шкодять інтересам держави. Уряд України, який поїде на визначальну, як на мене, раду Україна-ЄС, щоб отримати те, чого всі ці люди чекають – безвізового режиму до ЄС, асоціативного членства в ЄС, - несподівано, після Ваших дій, в порядок денний було включено питання свободи слова.»

Раніше Окружний адміністративний суд Києва задовольнив вимоги Inter Media Group, власником якої є Валерій Хорошковський, що оскаржувала рішення Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення про виділення частот на мовлення 5 каналу та ТВі.

Журналісти цих телеканалів звинуватили голову СБУ у намаганні припинити мовлення телеканалів з політичних міркувань. Сам голова СБУ каже, що його відомство готове перевірити і законність виділення частот телеканалу НТН, який входить до Inter Media Group, якщо відповідний запит на перевірку надійде від когось із депутатів.

Тим часом про увагу до ситуації довкола телеканалів ТВі та 5 канал заявили і у Держдепартаменті США. В інтерв’ю часопису «Дзеркало тижня» заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Ден Рассел:

«Ми дуже уважно стежимо за конкретними подіями, які тут відбуваються. Треба сказати, що ситуація з медіа в Україні не проста, не чорно-біла.»

У щойно оприлюдненому рейтингу найбагатших українців, часопис «Кореспондент» оцінив статки Валерія Хорошковського у понад 800 мільйонів доларів. Автори рейтингу також зазначають, що ситуація, коли службу безпеки країни очолює успішний бізнесмен є унікальною для подібних рейтингів у світі.