ФК Севастополь у Прем'єр-лізі: смуга везіння для клубу

Вперше за повоєнні роки команда без потужного спонсорства і власного стадіону перемогла фінансово заможніших конкурентів Першої ліги і пробилася вищого футбольного дивізіону України.

Хоча майже вся спортивна увага світу прикута до футбольної Африки, в Україні теж не стихають футбольні пристрасті національного рівня.

Парадокс стрімкого прориву ФК "Севастополь" у тому, що команда без потужного спонсорства і власного стадіону спромоглась, граючи тривалий час на полі маленького Бахчисараю, перемогти усіх. В тому числі й фінансово заможніших конкурентів першої ліги.

На останню гру чемпіонату до Севастополя навіть особисто приїхав тренер збірної України Мирон Маркевич.

Після фінальної, і як з’ясувалось, "золотої" перемоги у чемпіонаті над футбольним клубом "Львів", завжди сконцентрований та навіть суворий головний тренер севастопольців Олег Лещинський нарешті зрадів. "І ми пишаємося нашими футболістами, які за три роки пройшли другу, першу ліги та вийшли у вищу", - сказав тренер.

Новий стадіон і новий спонсор

Напередодні фіналу за золото у першій лізі президент клубу Олександр Красильніков дуже бідкався з того, що у команди "Севастополь" немає власного стадіону, який би відповідав вимогам Федерації футболу України.

Image caption У севастопольського клубу нарешті з'явиться свій стадіон?

Вже після фінального матчу пан Красильніков розповів, що перемогу клубу затьмарює те, що перший матч Прем’єр-ліги через це доведеться грати в Сімферополі.

"На жаль, скільки ми не повторювали, що в нас нема власного стадіону, нас не чули", - зазначив президент клубу.

Після потрапляння ФК "Севастополь" до Прем’єр-ліги міська влада викупила у комунальну власність стадіон "Севастопольського морського заводу", що належить російському олігарху Костянтину Григоришину. Уже розпочали реконструкцію стадіону.

Є також інформація про те, що головним спонсором севастопольської команди стане бізнес-партнер Рината Ахметова, президент фінансово-промислової компанії "Смарт-груп" російський мільярдер Вадим Новинський.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі цю інформацію підтвердив речник клубу "Севастополь" Максим Каратаєв.

"Проросійський" клуб

Цю новину активно обговорюють на Інтернет-форумах. Там лунають заклики на кшталт: "щоб Новинський полюбив наш "Севастополь", як Абрамович "Челсі". Не бракує закликів і до виключно "проросійського позиціонування севастопольських фанів", до масової "флотсько-Андріївської" атрибутики, до гасел зразку "Севастополь – Крим – Росія". Є і заклики "гасити хохлів".

Image caption На матчах ФК "Севастополь" співають про російських моряків

Символом проросійськості футбольного клубу "Севастополь", який вже порівнюють із грозненським "Тереком" з російського чемпіонату, став написаний за радянських часів гімн Севастополя "Місто російських моряків". На стадіоні його співають і старі, і молодь, там є такі слова:

Севастополь неприступный для врагов,

Севастополь, Севастополь – город русских моряков.

Голова міськради Севастополя Юрій Дойніков вважає, що такий гімн виховує молодь Севастополя у патріотичному дусі. На його думку, це дуже важливо для спортивного та для патріотичного виховання севастопольців. "Молоді, люди похилого віку, ветерани та діти – всі, хто ходить в нас на футбол, всі знають гімн Севастополя від першого до останнього слова. Це - серйозне виховання", - каже голова міськради

Місцеві спостерігачі, своєю чергою, жартують, що у Севастополі навіть спортивні новин мають політичний присмак: така вже доля міста-фортеці, яке навіть після завершення холодної війни продовжує воювати, і у спорті теж.