В Одесі торгують дітьми?

Новонароджений малюк

В Одесі великого розголосу набула справа про можливу причетність медиків і чиновників до торгівлі немовлятами. Заарештовані кілька посадовців однієї з райдержадміністрацій, а також співробітники лікарень.

Їх підозрюють у продажу більш ніж двох десятків малюків.

В обласному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю припускають, що йдеться про ціле угруповання, яке займалося продажем дітей. Підозрюють, що туди входили посадовці із районної державної адміністрації, співробітники Одеської обласної клінічної лікарні, а також районної лікарні Одеської області.

Головне управління МВС України в Одеській області поширило інформацію про ймовірну схему, якою могли користуватися підозрювані.

"Попередньо встановлено, що протягом 2008-2010 рр. вказані особи, зловживаючи своїм посадовим становищем, займались незаконним позбавленням батьківських прав малоімущих матерів", - йдеться у повідомленні прес-служби ГУ МВС.

А вже згодом підозрювані могли передавати дітей "третім особам", отримуючи за це гроші. За даними ГУ МВС України в Одеській області, плата могла складати від 3 до 10 тисяч доларів за малюка.

Правоохоронці припускають, що на кожну дитину складали фіктивні документи, як-от довідки про стан здоров’я, акти про смерть або ж про передачу дитини до притулку. При цьому, як стверджують в ГУ МВС України в Одеській області, насправді дитину могли передавати іншим особам.

Під час обшуків у лікарнях, де працювали підозрювані, правоохоронці виявили, що там бракує документів, які би пояснювали, чому відсутні четверо дітей і чому вони передані іншим людям. З’ясовують ситуацію ще з 17 малюками, які, як припускають, теж були незаконно передані іншим людям.

Усіх підозрюваних помістили під варту відповідно до рішення Приморського суду Одеси. Нині триває розслідування.

ПАРЄ давно непокоять зникнення українських немовлят

Ще раніше Парламентська Асамблея Ради Європи висловлювала занепокоєння зникненнями немовлят у лікарнях України. Йдеться про гучну справу 2002-2003 рр. про зникнення немовлят з харківського пологового будинку. У 2005 році Україну навіть відвідала представниця ПАРЄ, яка мала вивчити обставини цієї справи.

У січні 2008 року на засіданні Асамблеї була представлена доповідь, де припускалося, що зниклих немовлят в Україні могли продати, а потім нелегально всиновити як у самій країні, так і за її межами.

Тоді асамблея закликала Україну поновити розслідування зникнень 2002-2003 рр. та залучити до цього західних експертів. У звіті, представленому на Асамблеї, йшлося про те, що подібні випадки зафіксовані також у Молдові, Румунії та Болгарії.

ЮНІСЕФ закликає захищати українських дітей

Image caption Найбільше українські діти страждають від сімейного насильства

На початку червня представниця Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо в інтерв’ю ЗМІ заявила, що в Україні порушують права дітей.

Це підтвердили результати соціологічного дослідження, проведеного ЮНІСЕФ разом з Інститутом соціології України. Фахівці опитали тисячу дітей із найбільш незахищених категорій і виявили, що третина з них отримували пропозиції надати сексуальні послуги чи виїхати за кордон.

Ці проблеми, за словами представниці ЮНІСЕФ, загострює бідність в Україні. Дитячий фонд ООН наполягає, щоб дотримання прав дітей було на постійному контролі у влади.

Раніше українські правозахисники заявили, що в країні необхідно запровадити посаду уповноваженого з прав дитини. Нині випадками порушень прав дітей опікується уповноважений із захисту прав людини і щороку отримує до тисячі звернень, які стосуються саме дітей.