Найстарший водій України їздить 'з вітерцем'

Кирилу Дорошенку 94 роки, а він досі за кермом й нещодавно своєю ветеранською "Таврією" з’їздив у Москву. Там живуть діти й онуки, а дідусь їздить до них виключно своїм транспортом.

Відстань у 1400 кілометрів з Немирова до Москви він долає за 18 годин.

Розповідає, що його не штрафують, але за перевищення швидкості зупиняють часто. "Я набирав сто двадцять кілометрів там, де треба шістдесят", - каже пан Дорошенко. І зізнається, що любить їздити "з вітерцем".

В один з останніх разів інспектор довго не міг повірити, що пан Дорошенко сам вів машину та ще й на такій швидкості, довго вимагав показати "справжнього" водія.

За кермо посадила біда

На одному з білбордів біля в’їзду до Немирова Кирило Дорошенко весь в орденах з іншими місцевими ветеранами. До Дня Перемоги міська влада поставила два щити з портретами героїв війни. Саме тоді, у 1944 році, полковий лікар Кирило Дорошенко вперше сів за кермо.

Image caption За кермо Кирило Дорошенко сів у 1944 р., а права отримав пізніше

"Підірвало машину, водія серйозно скалічило… Був змушений сісти за кермо, а водій підказував", - розповідає найстарший в Україні водій. Каже, що права отримав вже наприкінці війни. Роботи з технікою не боїться, якщо треба, може сам і двигун поремонтувати.

Втім, керування машиною – це не єдине захоплення пана Дорошенка. Він залюбки тримає власну пасіку і любить поратися з вуликами.

"Я би не дав вам прав, бо ви могли б поїхати без мене..."

Дружина досвідченого водія, пані Ніна, розповідає, що чоловік і її намагався навчити керувати машиною.

"Був один такий випадок. Каже – сідай, а я їхала і повернула, кілометрів може п’ять, повернула між дерево, а він і каже – вилазь", - розповідає пані Ніна. Витягти машину тоді допомогли сусіди, але за кермо пані Дорошенко більше не сідала, та і чоловік не наполягав.

І справа не лише у вмінні працювати з технікою, розповів Кирило Дорошенко: "І небезпечно в молодості. Я би вам не дав прав, бо ви могли б поїхати без мене і знайти коханця. От, щоб цього не трапилося…".

Image caption Подружжя Дорошенків

Досвідчений водій вже змінив із кілька десятків автомобілів. Розповідає: якщо бачить, що машина потребує ремонту, то продає її трохи дешевше, а, натомість, купує собі нову.

Таким чином Кирило Дорошенко вже змінив 10 автомобілів, а всього їх у нього було більше трьох десятків. Зізнається, що найбільше йому до смаку іноземні машини, бо гарно зроблені та економні.

Щотижня подружжя Дорошенків їздить на "Таврії" до Вінниці: на закупи. Дружини водія ділиться секретом: сідаючи в машину, бере чоловіка за руку, щоб він не набирав завеликої швидкості.