Закрито справу Рудьковського "за польоти"

Микола Рудьковський, 2008 рік
Image caption Архівне фото 2008 року: тепер це лише спогади

Печерський суд Києва закрив карну справу проти екс-міністра транспорту Миколи Рудьковського. Його звинувачували у використанні державних коштів для приватних полетів до Парижа.

Ще раніше карні переслідування було припинено щодо екс-голови Державного управління справами Ігоря Бакая і губернатора Одещини Руслана Боделана.

Натомість, порушено справи щодо екс-прем’єра Юлії Тимошенко, а також одного з колишніх керівників "Нафтогазу" Ігоря Діденка.

В Україні, за традицією, після зміни влад простежуються факти, як кажуть експерти, переслідування колишніх представників влади і закриваються справи проти нинішніх.

Не турбуйтеся, справу закрито

Карну справу припинено проти екс-міністра транспорту Миколи Рудьковського, який входив до колишнього коаліційного уряду Віктора Януковича. Пана Рудьковського звинувачували у використанні коштів державного відомства – це майже 400 тисяч гривень - для приватних перелетів до Парижа.

Разом із закриттям справи суд зняв з екс-міністра і всі обмеження, в тому числі підписку про невиїзд з постійного місця проживання. Пан Рудьковський був затриманий 2008 року, але він повністю заперечував звинувачення на свою адресу, посилаючись на дозвіл уряду на такі поїздки.

Той же Печерський суд Києва закрив усі карні справи, порушені генпрокуратурою проти екс-голови Державного управління справами – так званої ДУСі – Ігоря Бакая. Усі майже 20 звинувачувальних постанов прокуратури були названі необґрунтованими.

Пану Бакаю закидали навесні 2005 року зловживання владою, зокрема, незаконний продаж готелів "Дніпро", "Україна", а також нерухомості національного комплексу "Експоцентр Україна". У грудні 2004 року, в ході президентської кампанії Ігор Бакай виїхав до Росії.

Повернувся до влади і екс-міністр внутрішніх справ Василь Цушко, щодо якого генпрокуратура у березні нинішнього року закрила карну справу. Як було сказано, у зв’язку з відсутністю складу злочину.

У травні 2007 року співробітники "Беркута" на чолі з тодішнім міністром, як нагадують експерти, здійснили захоплення приміщення генпрокуратури. Нині Василь Цушко призначений міністром економіки.

Один із керівників Партії регіонів і нині віце-прем’єр Борис Колесніков 2005 року чотири місяці провів за ґратами за звинуваченнями у здирництві. Але звинувачення не були доведені.

Нові розслідування

Водночас екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що проти неї порушено карну справу, розслідувану ще 7 років тому назад.

Аналітики кажуть, що 2003 року стосовно пані Тимошенко розслідувалася справа щодо підкупу суддів. Вона назвала виклик до прокуратури початком політичних репресій.

Разом із тим прем'єр Микола Азаров заявив про необхідність притягнення Юлії Тимошенко за розкрадання бюджету.

Цими дням проти одного із соратників Юлії Тимошенко – екс заступника голови "Нафтогазу"Ігоря Діденка – порушено карну справу за завдання збитків Україні. Правоохоронні органи кажуть, що він був причетний до переоформлення 11 мільярдів кубометрів газу РосУкрЕнерго на користь української сторони.

Політичний оглядач Сергій Руденко сказав Бі-Бі-Сі, що в Україні, за традицією, переможці на виборах беруть під контроль генпрокуратуру і вже потім за її допомогою борються зі своїми опонентами:

"Так було після перемоги Леоніда Кучми 1994 року, коли були певні претензії до Леоніда Кравчука і Олександра Мороза. Така ж ситуація була і після перемоги Віктора Ющенка, коли були порушені справи проти Колеснікова, Толстоухова, Кушнарьова і Табачника. Кушнарьов і Колесніков навіть встигли в СІЗО відсидіти.

Ця практика в Україні стала традицією вже 15-16 років. Нині карні справи можуть з'явитися після проведення американцями аудиту використання урядом Юлії Тимошенко коштів. Зазвичай, після таких перевірок робляться певні висновки. Щодо самої пані Тимошенко, то всі карні справи проти неї були закриті Верховним судом 2005 року. Можливо, з’являться нові за її керування Кабміном до 2010 року".