Генпрокурор звітує про резонансні справи

Олександр Медведько
Image caption Злочинність зросла, але розгулу немає...

Рівень злочинності в Україні за перші 5 місяців цього року зріс на третину – заявив генеральний прокурор Олександр Медведько.

Водночас, за словами генпрокурора, це пов’язано, передусім, зі зниженням суми крадіжки, від якої починається кримінальна відповідальність, а не із тим, що «із приходом нової влади в країні спостерігається розгул злочинності.»

За словами пана Медведька, паралельно відбувається зменшення кількості інших тяжких злочинів.

Зокрема, на 27% скоротилася кількість розбійних нападів, на 19% зменшилася кількість пограбувань, на 15% - кількість ДТП зі смертельними наслідками та злочинами, пов’язаними із нанесенням важких тілесних ушкоджень.

Генеральний прокурор також зробив низку заяв, пов’язаних із резонансними справами.

Гучні справи розслідувані...

Зокрема, Олександр Медведько повідомив, що вже у липні-серпні буде завершено досудове розслідування справи Ґонґадзе.

Image caption У вересні від зникнення Ґонґадзе минає 10 років

Зараз, за словами пана Медведька, завершуються низка експертиз, пов’язаних із цією справою. Він також повідомив, що колишній начальник зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач співпрацює зі слідством та дає свідчення.

Коментуючи умови утримання Пукача під вартою у слідчому ізоляторі СБУ і, зокрема, те, що він має можливість дивитися футбол, генпрокурор висловив сумніви у тому, що ці умови є настільки комфортними.

Генпрокурор також заявив, що нещодавнє ДТП за участю авто керівника слідчої групи зі «справи Гонгадзе» є випадковістю.

Журналіст Георгій Ґонґадзе зник у вересні 2000 року. У листопаді того ж року у Київській області було знайдено труп, який міг належати вбитому журналісту. У 2008 року трьох колишніх працівників МВС було засуджено до 12 років позбавлення волі за вбивство Георгія Ґонґадзе. Проте замовники цього вбивства залишаються невідомими.

Так само у липні-серпні генпрокуратура планує передати до суду матеріали справи екс-депутата Віктора Лозинського, якого звинувачують у вбивстві мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника.

Рік тому під час полювання, у якому депутат, обраний за списком БЮТ, брав участь разом із місцевим прокурором та начальником районного відділу міліції, Валерій Олійник загинув.

У липні минулого року Верховна Рада позбавила Віктора Лозинського депутатського мандату за його власним проханням. Згодом екс-депутат зник, і його було оголошено у розшук. У березні цього року Віктора Лозинського було затримано у Києві.

Водночас генеральний прокурор не зміг спрогнозувати, коли варто очікувати завершення розслідування іншої резонансної справи - про отруєння Віктора Ющенка під час виборчої кампанії 2004 року. Олександр Медведько лише повідомив про чергову зміну керівника слідчої групи з цієї справи і запевнив, що її буде доведено до завершення незалежно від того, хто перебуває при владі в Україні.

У вересні 2004 року під час виборчої кампанії, у якій Віктор Ющенко змагався за посаду президента, його було госпіталізовано, а лікарі віденської клініки заявили, що його було отруєно діоксіном.

Банк "Надра"

Олександр Медведько також повідомив, що генеральна прокуратура України направила запит до Росії стосовно громадянства колишнього керівника банку «Надра» Ігоря Гіленка.

Водночас, як твердить генпрокурор, у телефонному режимі російські правоохоронці повідомили про те, що пан Гіленко є російським громадянином, а тому затримати і видати його українським правоохоронним органам вони не можуть.

Банк «Надра» входив до десятки найбільших українських банків, але у лютому 2009 року Національний банк України був змушений запровадити у цьому банку тимчасову адміністрацію, аби врятувати банк від банкрутства.

Згодом генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розкрадання коштів банку й оголосила про розшук кількох колишніх керівників банку, серед яких був і екс-голова правління банку Ігор Гіленко, який очолював «Надра» з 1997 року.