Верховна Рада доукомплектувала Нацраду

Народні депутати обрали членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за парламентською квотою. Зокрема до Нацради делегували Миколу Фартушного, Ірину Опілат, Оксану Єлманову і Євгена Баранова.

Кілька місяців робота цього державного органу, який регулює діяльність теле- і радіоорганізацій в Україні, була заблокована, оскільки у її представників від парламенту вибіг термін повноважень.

Депутати від опозиції звертають увагу на порушення під час відбору кандитатур і побоюються судових позовів, які могли б зашкодити роботі Нацради.

Політичне рішення

Народні депутати назвали рішення політично мотивованим. Зокрема про це в інтерв'ю інтернет-виданню "Телекритика" заявила народний депутат від Партії Регіонів Олена Бондаренко:

"Голосування вийшло політичним. Не може бути, на жаль, будь-яке голосування, що проходить у парламентський зал, бути абсолютно аполітичним, оскільки парламентська робота сама по собі і є політика".

Депутат від БЮТ Андрій Шевченко також наголосив на політичній складовій голосування: "Політична оцінка цього рішення: коаліція поламала Верховну Раду через коліна, доукомплектувала Нацраду повністю так, як вважала за потрібне, і ми можемо говорити, що Нарада на сьогодні вмонтована у вертикаль Віктора Януковича".

Інший представник від опозиції, Олег Ляшко у своїй заяві, опублікованій на сайті БЮТ, критикує недостатній професіоналізм обраних:

"Двоє із чотирьох осіб, обраних сьогодні, не відповідають ознакам і кваліфікації, якими повинна володіти кандидатура на посаду члена Нацради".

Зокрема Євген Баранов працевлаштований у компанії "Київспецтранс", що утилізує сміття в українській столиці. Оксана Єлманова – гендиректор компанії " FIM Group Company", що працює на ринку нерухомості.

Пан Ляшко також вважає, що троє з чотирьох новобраних членів Нацради пов’язані діловими стосунками з головою СБУ Валерієм Хорошковським.

Можливі судові позови

Андрій Шевченко у своїх інтерв'ю масс-медіа не виключає, що після рішення Верховної Ради можливі судові позови.

"З юридичної точки зору до процедури залишається дуже багато питань, і я не здивуюся, якщо хтось із претендентів, що не пройшов, оскаржить у суді результати цього конкурсу", - сказав Шевченко.

Він також згадав зізнання Євгена Баранова "під стенограмму і відеозапис", що той взагалі не працював на телебаченні чи радіо, хоча закон прямо вимагає від нього п'ять років стажу.

Не приховують розчарування результатами голосування і представники громадських організацій, які висували до Нацради своїх представників, добре відомих у мас-медіа.

Зокрема директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар каже, що очікує від роботи Нацради ще більшої непрозорості.

Відповідно до закону, Нацрада складається з восьми представників. Решту її членів висуває президент.

До моменту обрання Верховною Радою своїх чотирьох представників, діяли повноваження лише трьох членів Нацради. Зараз президентові лишається призначити іще одного представника.