Справу про розмитнення газу засекречено

Перший заступник генерального прокурора України Віктор Пшонка повідомив на засіданні Верховної Ради, що кримінальній справі щодо розмитення 2009 року 11 мільярдів кубічних метрів газу присвоєно гриф "таємно".

Image caption БЮТ блокував трибуну Верховної Ради

За словами пана Пшонки, в матеріалах справи є дані, що не підлягають розголошенню:

"У кримінальній справі є матеріали з грифом "Таємно", і кримінальній справі присвоєно гриф "Таємно".

Державні секрети

Докладніше про категорію таємних документів Раді роз’яснив заступник голови СБУ Володимир Породько.

Він заперечив припущення депутатів, ніби таємниці у справі стосуються рішень Стокгольмського суду стосовно 11 мільярдів кубів газу, через які "РосУкрЕнерго" сперечався з "Нафтогазом України".

"Ви знаєте, що якщо у кримінальній справі є хоч один матеріальний носій таємної інформації, то кримінальній справі також надається гриф "таємно". Хочу сказати, що ці питання не стосуються конкретного газу, про який ви говорите. Це питання стосується сфери економіки."

"І ці відомості є утаємниченими відповідно до зводу про державну таємницю, який складений на підставі закону про державну таємницю. Більше цього, ці відомості не відносяться до сфери державної безпеки і таємними їх не робили експерти Служби безпеки, а робили експерти відповідних відомств. Тому вони є таки у кримінальній справі, тому слідчий не може їх ані розсекретити, ані викинути. Я також не маю права розповідати що це за відомості. Але повірте, вони стосуються економічної питань нашої держави, наших угод, наших запасів".

Депутат від БЮТ Андрій Кожем’якін заявив, що у рішенні Печерського суду про арешт екс-голови Держмитниці Анатолія Макаренка немає згадок про секретність справи.

Рішення Стокгольмського суду у справі Макаренка

В інформації для депутатів Віктор Пшонка зазначив, що слідство дійсно має серед своїх доказових матеріалів рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу, перекладене українською мовою.

Image caption Екс-голова Держмитниці опинився в перехресті політичних баталій

8 червня Стокгольмський суд зобов'язав "Нафтогаз України" повернути "РосУкрЕнерго" 11 мільярдів кубометрів газу, а також виплатити компанії штраф – іще понад мільярд кубометрів газу.

БЮТ наполягає на тому, що аби слугувати доказом, це рішення суду повинно ще бути юридично визнано Україною.

Андрій Кожем’якін наголошує на тому, що "один із власників «РУЕ» Дмитро Фірташ, який позивався до Стокгольмського арбітражного суду, є бізнес-партнером голови СБУ Валерія Хорошковського".

Раніше БЮТ поширив заяву, у якій вимагає звільнення екс-голови митниці і затримання слідчого, котрий ініціював кримінальну справу щодо Анатолія Макаренка. Також фракція БЮТ вимагає створення слідчої комісії з приводу рішення Стокгольмського суду і арешту Анатолія Макаренка.

Інформацію від посадовців Держпрокуратури і СБУ Верховна Рада заслухала на вимогу депутатів Блоку Юлії Тимошенко.

Зранку депутати БЮТ і НУ-НС навіть блокували з цього приводу трибуну українського парламенту.