Останнє поновлення: Середа, 30 червень, 2010 p., 09:40 GMT 12:40 за Києвом

Україна у полоні негоди

Від повені на Західній Україні найбільше постраждали мешканці Чернівецької області. Напередодні там підтопило понад 3,5 тисячі житлових будинків, рятувальники відселили майже 2,5 тисячі людей, кілька сіл залишилися без електрики та газопостачання.

Загалом по Україні внаслідок негоди знеструмлені 183 населені пункти у восьми областях України.

Повідомили, що в Чернівцях сталося пошкодження магістрального газогону, де тривали ремонтні роботи.

Кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі в Чернівцях Оксана Денисюк розповідає, що люди в зоні підтоплення почувають себе погано, оскільки велика вода з дуже малих річок прийшла до них несподівано, зокрема, у вівторок вночі. Річки розлилися на 200, 300, а інколи навіть і на 400 метрів. Вода приходила миттєво і забирала з собою повністю усе. З подвір’їв у людей забирала дрібну худобу, окрім цього дрова та все нажите, що люди заробляли фактично роками. Люди зараз вичищають свої будівлі тому, що разом із водою у будинки прийшло дуже багато намулу

В Чернівецькій області є ще велика кількість дамб, яка може в будь-який час прорватися. І найжахливіше те, що повінь сприяє цьому, тому що падають дуже сильні дощі. Пов’язано це із тим, що дуже багато відновлюваних робіт після повеней 2008 року не було завершено станом на сьогодні. Дуже багато тимчасових споруд було зведено неправильно. Зокрема, міст у селі Маршинці був побудований на дуже низькому рівні. Коли йшла велика вода і забирала з собою за течією дерева та сміття, то це все зупинилося на цьому мості і воді нікуди було діватися.

Наш кореспондент каже, що, на жаль, фактично ніяких висновків не було зроблено. Люди рятуються самотужки. Представники Міністерства з надзвичайних ситуацій, коли приїжджають рятувати людей, не мають фактично нічого з собою, ніякої техніки.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS