''Несподіване'' звільнення Семиноженка

Семиноженко

"За" звільнення Володимира Семиноженка з посади віце-прем'єра з гуманітарних питань проголосували 378 депутатів, зокрема, і з урядової коаліції на чолі із Партією регіонів.

Проект постанови про звільнення віце-прем’єра було зареєстровано ще у березні депутатом від опозиційного БЮТ Ольгою Боднар.

Проте розгляд цього питання саме сьогодні став для неї несподіванкою, - депутата навіть не було у залі тоді, як її колеги почали розгляд цього питання.

Формально пан Боднар посилалася на те, що при затвердженні Володимира Семиноженка на посаду віце-прем’єра не було дотримано процедури.

Зокрема, його кандидатура не розглядалася на засіданні профільного комітету парламенту.

Проте, вже до того часу багато суперечок викликали заяви віце-прем’єра про можливість відновлення союзу між Україною, Росією та Білоруссю.

Сам урядовець тоді пояснював, що преса і опозиційні політики просто неправильно потрактували його висловлювання, а можливість своєї відставки називав «полюванням на відьом» на кшталт подій 30-х років в СРСР.

Тепер Володимир Семиноженко каже, що рішення парламентарів стало для нього несподіванкою, яку він дізнався від журналістів.

На його думку, це є політичним рішенням: «Ідуть вибори, гуманітарна сфера стає розмінною картою як для опозиції, так і для коаліції.»

Крім того, тепер вже екс-урядовець каже, що його несподівана відставка свідчить про недосконалість української політичної системи та незавершеність конституційної реформи.

9 червня віце-прем’єр відзначив своє 60-річчя, і з нагоди ювілею був нагороджений президентом орденом Ярослава Мудрого.

Тоді як звільнення віце-прем’єра стало несподіванкою для опозиційної депутатки, яка його ініціювала, парламентар від Партії регіонів Вадим Колісниченко назвав результати голосування «політикою очищення від неефективного менеджменту.»

Він також повідомив, що до Володимира Семиноженка як до урядовця було багато претензій.

Серед них пан Колісниченко назвав «небажання конкретно розібратися із роботою Інституту національної пам’яті, який, по-суті, дублює роботу державних архівів.»

Депутат також заявив, що із кандидатурою нового віце-прем’єра коаліція визначиться наступного тижня.

Інститут національної пам’яті, зокрема, опікується підготовкою документів для присвоєння звання Герой України, а також такими темами, як Голодомор 1932-1933 років в Україні, національно-визвольним рухом, участю України у Другій світовій війні.

Звільнення Бойка

Парламент також проголосував за звільнення міністра охорони навколишнього природного середовища Віктора Бойка.